طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي
طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي

فروشگاه هاي اينترنتي، در واقع سايت هايي هستند كه كالا يا خدماتي را به صورت آنلاين، ارائه مي دهند. در اين مقاله قصد داريم به معرفي برترين فروشگاه اينترنتي از نظر خلاقيت، نوآوري، ميزان بازديد، تجربه كاربري، نحوه ي بازاريابي، تجربه خريد و ديگر موارد بپردازيم و مزايا و معايب هر كدام را بيان مي كنيم.

فروشگاه اينترنتي ديجي كالا

ديجي كالا 

ديجي كالا، سايتي است كه از حدود 10 سال قبل، فعاليت خود را شروع كرده است و مانند همه ي فروشگاه ها، كار خود را به ارائه ي محصولاتي با تنوع پايين آغاز نموده است. اين فروشگاه، بزرگترين فروشگاه اينترنتي ايران از ديد عموم است.  

يك مورد در فروشگاه ديجي كالا وجود دارد كه در آن به هنگام خريد محصولات، چنانچه مبلغ خريد بالاتر از 100 هزار تومان باشد، هزينه ارسال تنها براي يكي از آن محصولات از مشتريان گرفته مي شود.

تمركز به رضايت مشتري، مزيت كليدي اين وب سايت است كه هميشه به آن اهميت داده است.

ديجي كالا از همان ابتدا، كالاهاي خود را به صورت حرفه اي معرفي كرده است و همين ويژگي باعث شده است كه كاربران براي كسب اطلاعات درباره ي كالاهاي مختلف، به ديجي كالا مراجعه كنند.

ديجي كالا اولين سايت آنلاين خريد اينترنتي كالاست كه در ترويج فرهنگ خريد اينترنتي در ايران نقش بسيار موثري داشته است و حتي در گذر زمان با افزايش تعداد فروشگاه هاي اينترنتي، هنوز هم بهترين سايت خريد است.

خلاقيت ديجي كالا و نوآوري هايش در نحوه ي ارسال كالاها و هم چنين پيشنهادات ويژه، از ديگر ويژگي هايي است كه به جذابيت اين سايت مي افزايد.   

مزاياي ديجي كالا

سرعت بسيار بالاي سايت ديجي كالا و جستجوي سريع در آن، تجربه ي كاربري فوق العاده، پيشنهادات روزانه جذاب، ايميل ماركتينگ، راه اندازي بخش بازارچه آنلاين (Marcketplace )، امكان مطلع شدن از موجود شدن كالاها، 7 روز گارانتي كالاهاي خريداري شده، ثبت نام سريع در هنگام سفارش، نرم افزار مناسب گوشي هوشمند و ... همگي از مزيت هاي فروشگاه اينترنتي ديجي كالا هستند.

معايب ديجي كالا

اما از معايب ديجي كالا مي توان به كاهش سرعت ارسال سفارشات ( اخيرا )، عدم امكان تعقيب دقيق وضعيت سفارش، نداشتن سيستم تخفيف به هنگام خريد، عدم ارسال كالاها در يك سبد خريد، نداشتن بخش شكايات مشتريان و نداشتن نرم افزار مخصوص تبلت، اشاره كرد.

فروشگاه اينترنتي باميلو

باميلو

اين فروشگاه، توسط يك شركت غير ايراني به نام راكت اينترنت حمايت و راه اندازي شده است. مركز مديريتي اين شركت در برزيل است كه با شناسايي استارت آپ هاي موفق آنلاين در كشورهاي موفق جهان و پياده سازي مجدد آن استارت آپ ها در كشورهاي ديگر، سعي در گسترش فعاليت تجاري خود داشته است.

اين شركت در ايران نيز توسط همكاري با MTN تصميم بر سرمايه گذاري بروي استارت آپ هاي ايراني گرفت. اين شركت علاوه بر سرمايه گذاري مطرح در فروشگاه باميلو، در پروژه تاكسي ياب (‌ كه امروزه به اسنپ شهرت دارد ) نيز سرمايه گذاري كرده است.

كمپين حراجمعه، در سايت باميلو، كه شامل تخفيفات خوب در آخر سال است، موجب شد نظر كاربران زيادي به سمت باميلو جلب شود.

 سيستم تخفيف هاي روزانه اخيرا به باميلو اضافه شده است كه توجه مشتريان زيادي را به خود جلب كرده است. به عنوان مثال به مدت يك هفته تمام سفارش هاي بالاي 30 هزار تومان را با ارسال رايگان براي مشتريان خود مي فرستد.

براي خريد از سايت باميلو، بايد قبل از تاييد سفارش، هماهنگي هايي با فروشنده كالا صورت بگيرد. بعد امكان خريد وجود خواهد داشت.

تجربه هاي كاربران باميلو چندان مثبت نيست. طراحي سايت باميلو بسيار شلوغ و با بنرهاي بزرگ است كه اين موجب خستگي كاربران شده است.

مزاياي باميلو

از جمله مزاياي باميلو، تخفيف هاي شگفت انگيز و مشخص بودن زمان دقيق تحويل كالا است. به علاوه ثبت سفارش آنلاين سريع، امكان سفارش كالا از چند فروشنده بصورت هماهنگ، ثبت نام سريع در هنگام ثبت سفارش، پيشنهاد تخفيف هاي روزانه و تخفيفات هفتگي، نمايش محصولاتي كه اخيرا اضافه شده اند، ارسال رايگان به سراسر كشور براي سفارشات بالاي 75 هزار تومان، نرم افزار مخصوص موبايل هوشمند و تبلت و ... از ديگر مزاياي فروشگاه اينترنتي باميلو است.

معايب باميلو

تجربه ي كاربري نا مناسب، همانطور كه گفته شد مهم  ترين عيب باميلوست. همچنين در باميلو صفحه ي اصلي، بيش از حد شلوغ است، سفارشات به موقع ارسال نمي شود، فروشندگان زياد مشكلاتي را ايجاد كرده است، نوآوري و خلاقيت در باميلو كم رنگ تر از ديجي كالا است، محصولات ناموجود از روي سايت پاك مي شوند، سيستم وفاداري و تخفيف لحظه اي در سايت وجود ندارد و روش هاي تبليغاتي غير استاندارد هستند.  

 باميلو، با مزيت هايي كه دارد ( هم چون تخفيف هاي شگفت انگيز، پيشنهاد هاي روزانه و ... ) در جايگاه بعدي از بهترين فروشگاه هاي اينترنتي در ايران قرار دارد.

فروشگاه اينترنتي ديجي استايل

ديجي استايل 

اين سايت در واقع متعلق به ديجي كالا است كه در زمينه لباس به صورت اختصاصي اقدام به راه اندازي سايت جديدي به نام ديجي استايل كرده است. اما تجربه ي ديجي كالا در زمينه ي فروشگاه اينترنتي باعث شده است فروشگاه اينترنتي جديدش، باز هم جزء برترين ها باشد.

در اين سايت به راحتي مي توان لباس هاي متنوع را با پرو واقعي، مشاهده و انتخاب كرد.  

مزاياي ديجي استايل

سرعت سايت ديجي استايل بسيار بالاست و جستجو سريع انجام مي شود. تجربه ي كاربري اين سايت، فوق العاده است. اين سايت با تمام برند هاي لباس كشور قراداد دارد. مهلت تست واقعي براي پرو لباس به مشتريان داده مي شود. كليه كالاها در يك سبد ارائه مي شوند. كالاهاي ارائه شده بصورت دقيق معرفي شده اند. كالاهاي خريداري شده از سايت ديجي استايل 7 روز گارانتي دارند. مشخصات دقيق محصولات، سايز و رنگ آن ها در سايت موجود است. امكان ثبت نام سريع در هنگام سفارش كالا وجود دارد. ديجي استايل، نرم افزار مناسب گوشي هاي هوشمند را طراحي كرده است. و ...

معايب ديجي استايل

اما در اين فروشگاه، امكان لغو يا تغيير سفارش همچنين امكان تعقيب دقيق وضعيت سفارش، پس از سفارش وجود ندارد. سيستم تخفيف به هنگام خريد ندارد. خدمات خاص به مشتريان خاص كه خريد هاي زيادي دارند، داده نمي شود. بخش شكايات براي مشتريان در اين سايت وجود ندارد و شكايات پيگيري نمي شوند. اين سايت هم مثل ديجي كالا، نرم افزار مخصوص تبلت را ندارد.

فروشگاه اينترنتي مديسه

 مديسه 

اين فروشگاه، كار خود را با ارائه لباس به مشتريان آغاز كرد و بعدا بخش لوازم خانه و خوراكي و آشاميدني را به سايت اضافه كرد.

در اين سايت، يك سيستم هوشمند وجود دارد كه با عضويت كاربر فعال مي شود و موجب مي شود كه در مراجعه هاي بعدي كاربر، پيشنهاداتي متناسب با سليقه ي كاربر به او داده شود.

مزاياي مديسه

مديسه، سايتي است كه واسط كاربري جذاب و زيبايي دارد. سرعت اين سايت بسيار بالاست. مديسه تخفيف هاي روزانه مدت دار دارد. جستجو در سايت سريع و جذاب است. قيمت كالا در مديسه تضمين شده است. محصولات ارائه شده داراي ضمانت اصالت هستند و خريد هاي بالاي 100هزار تومان رايگان ارسال مي شوند.

معايب مديسه

در فروشگاه مديسه، عضويت به هنگام خريد، بسيار پيچيده است. براي عضويت بايد به صفحه ي ديگري رفت. جمع كل خريد در هنگام سفارش كالاها در سبد خريد نمايش داده نمي شود. عكس هاي استفاده شده براي لباس ها جذابيت لازم را ندارند. و ...

طراحي سايت مديسه، توسط گروه غير ايراني است كه همه ي تيم آن به جز بخش فروش و پشتيباني، غير ايراني هستند. با اين حال، فروشگاه مديسه توانسته است با خلاقيت هاي خود به يكي از بهترين فروشگاه هاي اينترنتي در ايران، تبديل شود.

تا اينجا 4 مورد از بهترين فروشگاه هاي اينترنتي در ايران را به همراه مزايا و معايب آن ها بيان كرديم. در ادامه 6 مورد از ديگر فروشگاه هاي برتر اينترنتي را مختصرا بررسي مي كنيم.

فروشگاه اينترنتي زنبيل

فروشگاه زنبيل  

فروشگاه اينترنتي زنبيل، از جمله فروشگاه هايي است كه كار خود را با عرضه كالاهاي متنوع آغاز نموده است و تقريبا استاندارد هاي اوليه يك فروشگاه اينترنتي را دارا مي باشد.

قميت محصولات در زنبيل بسيار مناسب است و اين مزيت را براي مشتريان قائل است كه با عضويت و خريد كالاها، سود تعلق گرفته از هر خريد را به مشتري اعلام مي كند. همچنين، اين فروشگاه، در كنار اين كه ضمانت 7 روزه را براي كالاهاي خريداري شده دارد، 5 روز به مشتري فرصت مي دهد تا اگر از هزينه اي كه براي كالاي مورد نظر پرداخت شده است، ناراضي است، آن را به زنبيل برگرداند.

فروشگاه اينترنتي كيميا آنلاين

كيميا آنلاين 

اين فروشگاه، ارائه دهنده سخت افزار هاي كامپيوتر و محصولات ديجيتال است كه طراحي سبك و جذابي كه دارد، سرعت سفارش كالا را در آن بالا برده است.

 در اين فروشگاه، پس از سفارش محصولات مختلف، پيشنهاداتي براي خريد لوازم هاي جانبي و خدمات ضروري مربوط به آن محصول را مشاهده خواهيد كرد.

بخش ديگري كه در كيميا آنلاين وجود دارد و در فروشگاه هاي اينترنتي ايراني كمتر ديده شده است، قسمت ثبت تيكت پشتيباني است. كيميا آنلاين با اين ويژگي ها، به يكي از 10 فروشگاه اينترنتي برتر ايراني تبديل شده است.

فروشگاه اينترنتي شيكسون

شيكسون 

يكي از برترين و جذاب  ترين فروشگاه هاي اينترنتي لباس، فروشگاه شيكسون است. تصاوير لباس ها و ست ها در سايت شيكسون، توسط عكاسان حرفه اي خود شيكسون تهيه شده اند و تصاوير بسيار واقعي هستند. اين فروشگاه، فقط ارائه دهنده ي لباس است كه انواع متنوع لباس در رنگ بندي ها و سايز بندي هاي مختلف ارائه مي شوند. خريد از شيكسون به گونه اي است كه مي توانيد لباس را درب منزل تحويل بگيريد و پرو كنيد و در صورتي پسند كرديد، مبلغ را پرداخت كنيد.

 مزاياي شيكسون

اين سايت داراي واسط كاربري بسيار جذاب است و سرعت سايت بالاست. تنوع كالا در شيكسون بالاست. در اين سايت پيشنهادهاي تخفيف روزانه ارائه مي شود. در اين فروشگاه محصولات كاملا با تصاوير سايت مطابقت مي كند. خريدهاي بالاي 75 هزار تومان رايگان ارسال مي شود. لباس هاي تك سايز به قيمت ويژه ارائه مي شوند.

 

 معايب شيكسون

از جمله مشكلات آن اين است كه عضويت در سايت شيكسون سخت و پيچيده است. روش هاي ارسال تنوع ندارد و غيره.

فروشگاه اينترنتي تهران كالا

تهان كالا 

يكي از قديمي ترين فروشگاه هاي آنلاين ايراني، فروشگاه اينترنتي تهران كالا است كه كار خود را با فروش لوازم خانگي آغاز كرده است.

انواع لوازم خانگي با توليد كننده هاي مختلف در اين وب سايت ارائه مي شوند. توضيحات مربوط به هر محصول به صورت دقيق و با تصاويري كاملا واضح در سايت گذاشته شده است.

پرداخت در محل، در شهرهاي تهران، كرج، شيراز، اصفهان و مشهد، از جديدترين امكانات اين سايت است. اما از لحاظ فني و ظاهري، سايت تهران كالا، از همان ابتدا تغيير نكرده است. در اين فروشگاه سفارش محصول فقط با كليد ثبت نام امكان پذير است و پس از اضافه كردن كالا به سبد خريد، دكمه ي ثبت نهايي وجود ندارد.

محصولات خانگي كه اين سايت، ارائه مي دهد، بسيار زياد است اما درباره مشخصات فني هر كدام، چيزي نگفته است.

فروشگاه اينترنتي فينال

فينال 

اين فروشگاه توسط شركت ريز موج كه بزرگترين توليد كننده لوح هاي فشرده در ايران است، راه اندازي شده است و لوح هاي فشرده اي كه ارائه مي شود با برند فاينال هستند.

در اين سايت، پيدا كردن دكمه اضافه كردن كالا به سبد خريد سخت است و كالاها فقط براي شهر تهران و حومه آن رايگان ارسال مي شود.

فروشگاه اينترنتي فينال، علاوه بر لوح فشرده، در بازار مواد غذايي نيز وارد شده است و به ارائه انواع مواد غذايي و همچنين لوازم التحرير و مواد بهداشتي در وب سايت خود مي پردازد.

تعداد بالاي محصولات اين سايت به علاوه ي طراحي تقريبا خوب آن همچنين ريسپانسيو سايت فينال كه خيلي خوب كار شده است، موجب شده است در بين 10 فروشگاه برتر اينترنتي قرار گيرد.

فروشگاه اينترنتي چاره

چاره 

تنوع بالاي محصولات فروشگاه چاره، شهرت بسيار دارد و در واقع سايت چاره كار خود را با تأكيد بر محصولات متنوع آغاز نموده است و هميشه عددي را در صفحه اصلي آن با عنوان تعداد تنوع كالا مي توان مشاهده كرد.

اين سايت نيز همانند سايت تهران كالا، يكي از فروشگاه هاي قديمي ايراني است. از قديم محصولات خود را با خودروهايي كه روي آن ها چاره نوشته است به مشريان تحويل مي دهد.

اين فروشگاه به همراه فروشگاه shop.ir در گذشته از بهترين فروشگاه هاي اينترنتي در ايران بودند كه اكنون با وجود فروشگاه هايي هم چون ديجي كالا، از عرصه رقابت كنار رفتند.  

مزاياي چاره

همانطور كه گفته شد، تنوع محصولات در فروشگاه چاره نسبت به فروشگاه هاي هم سطح خودش بسيار بالاست. محصولات به راحتي براي مشتريان ارسال مي شوند و امكان پيگيري از وضعيت ارسال وجود دارد. در اين سايت يك سوپر ماركت آنلاين راه اندازي شده است. چاره، داراي نرم افزاري براي گوشي هاي هوشمند نيز مي باشد. 

معايب چاره

در فروشگاه چاره، قيمت محصولات نسبت به رقبا بيشتر است. واسط كاربري قديمي و كسل كننده است. بخش محصولات جديد و پرفروش ندارد. عضويت به هنگام خريد كاملا پيچيده است. تكنولوژي رسپانسيو در سايت را ندارد.

 

امتیاز:
بازدید: 12
برچسب:
:
[ 1397/4/21  ] [ ۱۲ ] [ nopardazco ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 7589
چت باکس
امکانات وب