طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي
طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي

تنها چند درصد از مردم جهان مي‌توانند بدون هيچ مشكلي وارد اين هتل‌ ها شوند و چند روزي در آن اقامت داشته باشند. بين هتل‌هاي پنج ستاره جهان، تعدادي بسيار لوكس و ديدني هستند و شايد بتوان لقب «پنج ستاره‌ي هتل‌هاي پنج ستاره» را به آن‌ها داد. نوع سرويس‌دهي و امكانات هتل براي درجه يك هتل بي‌شك مهم است. اما در اينجا، علاوه بر تمام موارد و فاكتورهاي يك هتل پنج ستاره، قدمت و سابقه آن هتل نيز در نظر گرفته مي‌شود. در ادامه با 10 هتل لوكس و باسابقه آشنا خواهيد شد. هتل كاخ تاج‌محل – بمبئي اين هتل در سال 1903 در شهر بمبئي ساخته شد و در آن روزها اولين بناي مهم كنار آب شهر بمبئي بود. اين هتل اولين هتلي در هندوستان بود كه آسانسور داشت. هتل كاخ تاج‌محل يكي از زيباترين هتل‌هاي جهان است.

زيبايي خارق‌العاده، خدمات بي‌نظير و شكوه آن منحصر به فرد است. اين هتل داراي 560 اتاق و 44 سوئيت بوده و آمار خدمه آن به 1500 نفر مي‌رسد. در سال ۲۰۰۸ ميلادي به اين هتل بر اثر يك رشته عمليات تروريستي در بمبئي خسارات عمده‌اي وارد شد، با اين حال، همچنان يكي از جذاب‌ترين مقاصد گردشگران خارجي است. گفته مي‌شود كه باراك اوباما در جريان سفرش به هند در سال 2010 در اين هتل اقامت داشت. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد .   هتل بورلي هيلز – لس آنجلس هتل بورلي هيلز در سال 1912 ساخته شد و مهمانان هاليوودي بسياري را به خود ديده است. هر شب اقامت در اين هتل نزديك به هفتصد دلار است. در سال 1948 در نماي بيروني هتل از رنگ صورتي استفاده شد تا نور خورشيد را بازتاب دهد و بعدها اين هتل در كاور آلبوم مشهور «هتل كاليفرنيا» به كار گرفته شد. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد . در جهانگرد بخوانيد : مترو بوداپست هتل ريتز پاريس اين هتل در سال 1898 باز شد و از آن روز تاكنون بالاترين استانداردهاي يك هتل لوكس را داشته است. البته فقط نبايد به ادعاي صاحب هتل بسنده كرد. كافي است به ببينيد چه كساني به اين هتل‌ها رفته‌اند. چندين سوئيت هتل به نام مهمانانش نام‌گذاري شده است، مانند كوكو شانل، ارنست همينگوي و اينگريد برمن . سوفيا لورن مي‌گويد كه اين هتل عاشقانه‌ترين هتل جهان است. هتل ريتز پاريس به كاخ وندوم اشراف دارد. همچنين در چندين فيلم كلاسيك نيز از اين هتل استفاده شده و البته طراحي و دكور آن كاملا لوكس و بي‌نظير است. اين هتل به دليل بازسازي در سال 2012 بسته شد و تا چند ماه ديگر مجدد باز مي‌شود. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد . پنينسولا هنگ‌كنگ اين هتل لقب «بانوي بزرگ شرق» را يدك مي‌كشد و واقعا هم لايق اين عنوان است. پنينسولا در لغت به معناي شبه جزيره بود و نام آن از موقعيت جغرافيايي هتل گرفته شده است، زيرا هتل پنينسولا در جنوبي‌ترين نقطه «شبه‌جزيره كولون» واقع شده است. هتل پنينسولا در سال 1928 افتتاح شد و تا به امروز تعيين‌كننده استانداردهاي لوكس در هنگ‌كنگ بوده است. امكاناتي خاص مانند خودرو لوكس رولز-رويس فانتوم و حتي جت خصوصي براي مهمانان ويژه در اين هتل موجود است.

اين هتل اولين هتل هنگ‌كنگ نيز مي‌باشد. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد . هتل پلازا – نيويورك اين هتل در سال 1907 افتتاح شد و در سال 1969 به نماد رسمي نيويورك تبديل شد. بي‌شك مي‌توان گفت كه هتل پلازا مشهورترين هتل نيويورك است. اين هتل در خيابان پنجم واقع شده و فضاي چندين فيلم و داستان به آن گره خورده است. بخش‌هايي از فيلم‌هاي معروف گتسبي بزرگ و تنها در خانه 2 در اين هتل قرن بيستي فيلم‌برداري شده است. هتل پلازا مهمانان خاص نيز كم نداشته است. ليزا مينلي، اِلنور روزولت، مايلز ديويس و گروه بيتلز در اين هتل اقامت داشته‌اند. در جهانگرد بخوانيد : نكات مهم در مورد خطر طوفان براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد .  

هتل رافلز – سنگاپور بنيان‌گذار سنگاپور «استمفورد رافلز» بود و نام اين هتل برگرفته از او است. هتل مجلل و باشكوه رافلز در ابتداي كار خود يك مهمان‌سراي كوچك 10 اتاقي بود. اما امروزه اين هتل با 125 سال قدمت مشهورترين هتل آسيا است. چندين شخصيت مهم ادبيات و سينما مانند همينگوي، آلفرد هيچكاك و روديارد كيپلينگ از مهمانان ويژه اين هتل بودند. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد . هتل كلاريج لندن هتل كلاريج در سال 1898 افتتاح شد. اين هتل پنج ستاره در طول جنگ جهاني دوم ميزبان چندين شخصيت برجسته بين‌المللي بود. در واقع مي‌توان گفت كه اين هتل پرماجراترين هتل انگلستان است. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد . هتل ريتز لندن هتل ريتز لندن در سال 1906 در خيابان پيكادلي لندن ساخته شد و در واقع اولين هتل اين شهر بود كه در هر اتاق حمام داشت. اين هتل در تاريخ 109 ساله خود ميزبان اشخاصي مانند كينگ ادوارد سوم و چارلي چاپلين بوده است.

در جنگ جهاني دوم نيز وينستون چرچيل، شارل دوگُل و آيزنهاور به صورت مرتب در اين هتل قرار مي‌گذاشتند. از هتل ريتز لندن در چندين فيلم از جمله فيلم «ناتينگ هيل» استفاده شده است. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد .

هتل شِلبورن – دوبلين در قلب شهر دوبلين، هتلي مجلل و باشكوه وجود دارد كه زيبايي خود را به رخ هتل‌هاي ديگر مي‌كشاند. اين هتل قديمي‌ترين و تاريخي‌ترين هتل ايرلند است كه در سال 1824 ساخته شد. نيروهاي انگليسي در سال 1916 و در «شورش عيد پاك» اين هتل را در كنترل خود درآوردند، سپس از آن براي فعاليت‌هاي نظامي خود در جنگ جهاني اول استفاده كردند. نگارش قانون اساسي ايرلند در سال 1922 در اتاق 112 اين هتل صورت گرفت و به همين دليل به آن اتاق «اتاق قانون اساسي» مي‌گويند.اگر به تاريخ رنگارنگ آن هم نگاه نكنيم، به جرات مي‌توان گفت كه بزرگترين و زيباترين هتل دوبلين همين هتل است. هتل شلبورن با نماي رنسانسي، لوسترهاي بلوريِ تزئيني، ستون‌هاي مرمري و دكور مجلل خود گوي سبقت را از تمام رقباي خود دزديده است. در جهانگرد بخوانيد : نخستين عكس سلفي ايراني براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد .

هتل والدورف آستوريا – نيويورك هتل «والدورف آستوريا» در خيابان پارك در منهتن قرار دارد و روزي بلندترين هتل جهان بود. گرچه امروز يك هتل ديگر اين عنوان را از آن خود كرده، اما هتل والدورف همچنان يكي از نمادهاي شهر نيويورك است. هر چه نباشد اين هتل ميزبان تمام روساي جمهور ايالات‌متحده از هوور تا اوباما بوده است. حتي يك فضاي محرمانه در زير هتل وجود داشت كه مهمانان ويژه‌اي مانند فرانكلين روزولت از آن استفاده مي‌كردند كه البته ديگر قابل استفاده نيست.

اين هتل مفهوم خدمات 24 ساعته را جا انداخت و موجب تغيير و تحول اساسي در نظام هتلداري گشت. سرپيشخدمت‌ »اُسكار تچركي» در سال 1893 سالاد معروف «والدورف» را درست كرد كه هنوز هم نام آن در منوي هتل مي‌درخشد. ** البته يك ماجراي جنجالي از ما ايراني‌ها در تاريخ اين هتل وجود دارد. «حسينقلي خان صدرالسلطنه» معروف به «حاجي واشنگتن» نخستين سفير ايران در آمريكا بود كه به علت آبروريزي ناشي از ذبح گوسفند در بالكن هتل والدورف آستورياي نيويورك در روز عيد قربان به تهران احضار شد. ناصرالدين شاه خطاب به او گفته بود: «ما را نزد جوان‌ترين دولت دنيا بي‌آبرو كردي و ملت چندين هزار ساله ما سخره عالميان كردي. خدا از تو نگذرد.» **

در سايت جهانگرد بيشتر بخوانيد : جهانگرد.com

امتیاز:
بازدید: 4
برچسب:
:
[ 1397/4/25  ] [ ۱۱ ] [ nopardazco ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 31
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 6800
چت باکس
امکانات وب