طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي
طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي

زماني كه شما يك وب سايت اينترنتي را با مرورگري دلخواه (اينترنت اكسپلورر، فايرفاكس، اپرا و… ) باز كرده و مشاهده مي كنيد، جلوه اي گرافيكي نمايان مي شود بدون توجه به چيزي كه در وراي اين صفحه تلاش ميكند جلوه اي منظم وجذاب نمايان شود. در واقع هر مرورگر اينترنت را مي توان يك مبدل كد ها و زبانهاي برنامه نويسي خاص به گرافيك دانست.
زبانهاي مختلفي براي كدنويسي صفحات وب سايت ها ايجاد شده اند(… html, CSS, Java, PHP) و در طي ساليان اخير تلاشهايي براي هماهنگ سازي و استاندارد كردن آنها شده است. همچنين فعاليت هايي به منظور هماهنگي مبدل هاي وب سايت (مرورگر ها) انجام شده است كه تا حدي موفقيت آميز بوده است اما در برخي مواقع مارا دچار مشكل هاي جدي مي كند فرض كنيد قالبي را به زبان html طراحي مي كنيد و با مرورگر opera آنرا تست مي كنيد و نتيجه دلخواهي مي گيريد. اما زماني كه اين قالب را روي وبسايت خود آپلود مي كنيد كاربري با مرورگر Internet explorer آنرا مشاهده مي كند و شاهد به هم ريختگي آن مي شود. علت بروز اين مساله تعريف متفاوت اين مرورگر ها از فاصله ها در برخي تگ ها (Tags) است.

راه مقابله با اين مشكلات چيست؟

براي مقابله با اين مشكل راه هاي زيادي وجود دارد. در درجه اول پيشنهاد مي شود در طول ساخت آنرا با مرورگر Internet Explorer تست كنيد. به عبارت فني قالب خود را براي اين مرورگر بسازيد. به احتمال زياد با اين قالب با ديگر مرورگرها هماهنگ خواهد بود. راه حل دوم درج برخي كد ها در قالب است كه به اصطلاح قالب را براي IE هك مي كنند تا در صورتي كه مرورگر مخاطب Internet Explorer بود آنرا به صورت ديگري كه دلخواه ما است نمايش دهد و ...

منبع: طراحي سايت نوپرداز

امتیاز:
بازدید: 37
برچسب:
:
[ 1396/11/19  ] [ ۱۱ ] [ nopardazco ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 51
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 6820
چت باکس
امکانات وب