طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي
طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي

وبسايتهاي فراواني هستند كه خدمات رايگان آموزش زبان ارائه مي دهند. در اين مقاله قصد داريم بهترين اين وبسايتها را به شما زبان آموزان عزيز معرفي كنيم: 

1- Duolingo (رايگان)

اين سايت از ساير موارديكه معرفي ميكنيم شناخته‎ شده ‎تراست. دوئولينگو بيشتر شبيه يك بازي است تا يك دورۀ آموزشي، يعني راهي سرگرم ‎كننده براي يادگيري زبان در زمان صرف ناهار يا هر وقت ديگر. مثلاً هنگامي كه داريد Candy Crush*بازي مي‎كنيد. در اين دوره يادگيري زبان بر اساس مشاهدۀ مستقيم انجام مي‎شود و مي‎توانيد از طريق فيس بوك با دوستان و خانواده ‎تان ارتباط برقرار كنيد. البته اين را هم بگوييم كه در اينجا ممكن است بين خود و خويشاوندان دور و همكاراني كه غيرفعال و كمي عصبي هستند با رقابت عجيبي روبرو شويد.

{*Candy Crush يك بازي ويدئويي به صورت جدولي. توليد آوريل 2012، تعبيه‎شده براي فيس بوك و گوشي‎هاي اندرويد – توضيح مترجم}

موارد مثبت اين سايت

 • براي همه در سرتاسر دنيا رايگان است و هيچگونه تبليغاتي هم ندارد.
 • پيشرفت شما را روي اينترنت و موبايل‎ تان نشان مي‎دهد.
 • براي مواردي كه ممكن است فراموش كرده ‎باشيد به طور خودكار درس‎هاي دوره‎اي ارائه مي‎دهد.
 • افراد متخصص فعال در سايت پيشرفت شما را با دوستان ‎تان مقايسه مي‎كنند.
 • امكان ترجمۀ مقالات دنياي واقعي وجود دارد.
 • به راحتي مي‎توانيد اشتباهات خود را گزارش و دربارۀ آنها توضيح دهيد.
  • به راحتي مي‎توانيد دربارۀ هر جمله‎ اي سوال بپرسيد و اگر سوالي در مورد گرامر داشته ‎باشيد كاربران خيلي دوستانه شما را راهنمايي مي‎كنند.
 • آزمون تعيين سطح وجود دارد.

موارد منفي اين سايت

 • در حال حاضر فقط 15 دورۀ كامل براي افراد غيرانگليسي زبان در دسترس مي‎باشد در حاليكه موارد بيشتري در مراحل ديگر ارائه مي‎گردد.
 • شبيه ‎سازي صوتي كه براي زبان اسپانيايي مناسب است و براي ساير زبان‎ها تقريباً ضعيف مي‎باشد.
 • گنجينه واژگان اندك. دوئولينگو بعداز تكميل هر درس اسپانيايي اعلام مي‎كند كه 1575 كلمه درس داده‎ شده‎ است كه شامل اسامي جمع قابل‎شمارش، صرف يك فعل و غيره مي‎باشد.
 • در دروس گويش‎ها بعضاً با هم فرق دارند.

2- ELanguageSchool (رايگان)

اين يك سايت رايگان 15 زبانه است كه براي زبان‎آموزاني مناسب مي‎باشد كه بيشتر مي‎خواهند اصول نوشتاري را بياموزند. بدون شك بهترين ويژگي اين سايت فهرست طولاني مربوط به فعل‎ها و اسم‎هاي بكاررفته و نيز تبليغات بسيار كم آن است.

3- FluentU (رايگان تا 18 دلار در ماه)

اين برنامۀ منحصربفرد طوري است كه زبان‎آموزان در هر سطحي كه باشند در زبان غرق مي‎شوند. در اينجا با استفاده از ويدئوهاي دنياي واقعي درس‎هاي آموزشي ارائه مي‎شوند مثل ويدئوهاي موسيقايي، پيش‎پردۀ فيلم‎هاي اكران‎نشده، اخبار و گفتگوهاي شوق‎برانگيز. به كمك اين ويدئوهاي سرگرم‎كنندۀ واقعي مي‎توانيد همه چيز را به خوبي ياد بگيريد. دلتان مي‎خواهد هنگام پخش آهنگ *"Let It Go" به زبان آلماني زيرلب با آن همراهي كنيد و يا يك دورۀ فشردۀ جغرافيا را به زبان ژاپني ببينيد؟ در اين سايت به واسطۀ اين رويكرد جالب كلمات جديد آموزش داده مي‎شود و با استفاده از بازي‎هاي تعاملي كلمات را ياد مي‎گيريد و مسير پيشرفت‎تان مشخص مي‎شود. با شما شرط مي‎بنديم كه تا به حال چنين روش سرگرم‎كننده‎اي نديده‎ايد و در اينجا حتماً حس خواهيد كرد كه خيلي فعال هستيد!

{* Let It Go آهنگ زيباي بخشي از انيميشن Frozen توليد 2013 در ديزني‎لند – توضيح مترجم}

4- Foreign Services Institute  (رايگان)

برخي افراد مشتاق در مؤسسۀ خدمات خارجي ايالات متحده وقت خود را صرف اين كردند و مجموعه‎اي آنلاين از دوره‎هاي عمومي زبان راه‎اندازي نمودند. اكثر اين دوره‎ها به صورت كليپ‎هاي صوتي به شكل گفتگوهاي كوتاه هستند. پس اين دوره براي كساني مناسب است كه مي‎خواهند مهارت‎هاي شنيداري خود را تقويت كنند كه براي زبان‎آموزان تازه ‎كار خيلي خوب است!

5- Headstart2 from Defense Language Institute  (رايگان)

هداستارت 2 منبع خوب ديگري براي زبان‎آموزان تازه ‎كار است كه براي پرسنل ارتش تعبيه شده‎است كه در آن، زبان از دو قسمت تشكيل مي‎شود كه هر كدام 10 بخش دارد كه مي‎توانيد از طريق اينترنت يا آي پاد خود به آنها دسترسي داشته باشيد. دومين قسمت بر مأموريت‎هاي ويژه تأكيد دارد و براي افرادي جذاب است كه دوست دارند فيلم جنگي را به زبان اصلي ببينند.

6- Hello-Hello World (رايگان تا 99/29 دلار در سال)

اين دوره براي زبان‎آموزان در iPad, iPod, iPhone كاربرد دارد. اين سايت به واسطۀ منابع اطلاعاتي زيادي كه دارد شناخته ‎شده است و يك گروه كادر حرفه‎اي نظرات را بررسي مي‎كنند و جملات اشتباه كاربران را تصحيح مي‎نمايند. اين دوره براي آنهايي مناسب است كه مي‎خواهند قبل از يك سفر كاري يا يك امتحان مهم، كلمات و عبارات را در مدت زمان كوتاهي مرور كنند.

7- LanguageTies (رايگان تا 10 دلار در ماه)

لنگوئج تايز يك وبسايت آموزش زبان انگليسي دو زبانه است كه بسياري از خدمات و منابع خود را به طور رايگان در اختيار زبان آموزان و مدرسين زبان قرار داده است. اين سايت با همكاري تيمي از برترين استادان زبان انگليسي اداره ميشود و سعي دارد با توليد و ترجمه محتواي مناسب و ارائه سرويس هاي آموزشي مختلف به زبان آموزان و مدرسين زبان كمك كند. منابع آموزشي اين سايت شامل مقالات يادگيري زبان، دوره ي آنلاين انگليسي، اصطلاحات انگليسي، گرامر، ضرب المثل ها و ... مي باشد. همچنين خدماتي نظير چت روم انگليسي (يك به يك و گروهي)، آموزش مجازي (كلاسهاي صوتي) و انجمن زبان توسط مدرسين سايت ارائه ميشود. سايت لنگوئج تايز براي سرويس آموزش مجازي خود از نرم افزار مامبل استفاده ميكند. اين نرم افزار براي ويندوز، لينوكس، اندرويد و iOS و با كمترين سرعت اينترنت (64Kbps) قابل استفاده است. در ضمن زبان آموزان ميتوانند علاوه بر وب سايت (مرورگر) از اپليكيشن هاي اندرويد و iOS نرم افزار چت روم سايت نيز بهره ببرند.

8- Internet Polyglot (رايگان)

اين سايت يك منبع ضروري براي زبان‎آموزان است و ويژگي‎اي دارد كه ساير دوره‎هاي آنلاين ندارند: قابليت ترجمۀ درس‎ها به هر زباني كه در سايت در دسترس است. آيا مي‎خواهيد زبان فرانسه را از طريق زبان اسپانيايي بياموزيد؟ No problemo, mon ami.!

9- LearnaLanguage.com (رايگان)

اين سايت پر از دوره‎هاي زباني رايگان است اما يك تغيير كوچك دارد: برخي درس‎ها كمي عجيب غريب هستند. مي‎خواهيد اسپانيايي ياد بگيريد؟ اينجا مي‎توانيد با بازي Burrito Builder* كلمات متنوع اسپانيايي را ياد بگيريد و يا اينكه عبارات عاشقانۀ ژاپني را فرا بگيريد.

{* Burrito Builder مجموعه‎اي از بازي‎ها براي يادگيري زبان اسپانيايي شامل جدول كلمات متقاطع و انواع كارت. در اين بازي كلمات اسپانيايي با معادل‎هاي انگليسي آموزش داده مي‎شوند – توضيح مترجم}

10- Livemocha (رايگان تا 29 دلار در ماه)

اين سايت يك انجمن بزرگ يادگيري زبان است كه دستورالعمل يادگيري 38 زبان را ارائه مي‎دهد. خيلي‎ها ساختار اين سايت را با سايت Rosetta Stone* مقايسه مي‎كنند و فكر مي‎كنند شبيه آنست اما به جاي اعتماد به تعيين سطح اين برنامه از شما، آمادۀ رويارويي با گويشوران بومي باشيد و بدانيد كه يك زبان ديگر شما را ترغيب مي‎كند تا كيفيت زباني خود را بسنجيد.

{ Rosetta Stone*در معناي لغوي يعني سنگ روزتا كه يك سنگ باستاني كشف‎شده در مصر است كه در موزۀ بريتانيا نگهداري مي‎شود. نام سايت آموزش زبان است كه نماد همين سنگ را دارد – توضيح مترجم}

11- LingQ (رايگان تا 39 دلار در ماه)

 يك سيستم اينترنتي چند زبانه براي يادگيري زبان است كه توسط استيو كافمن در يوتيوب راه‎اندازي شد و مانند Livemocha بابت كمك به هم‎طرازان‎تان به شما پاداش داده مي‎دهد. LingQ درس‎هاي بسيار زيادي دارد كه به شكل متن همراه با فايل صوتي تعبيه شده‎اند و اين دروس به صورت رايگان در دسترس هستند.

12- Memrise (رايگان)

اين صرفاً يك دورۀ آموزشي به معناي سنتي آن نيست بلكه مجموعه‎اي از دوره‎هاي 12 زبانه است كه توسط خود كاربران تعبيه شده‎ و زبان‎هاي اشاره را هم شامل مي‎شود. با اين دوره مي‎توانيد بر اساس تكنيك تكرار واژگان كليدي را حفظ كنيد. حتي خودتان مي‎توانيد دوره‎اي را تعبيه كنيد تا همان واژه‎هاي خاصي را حفظ كنيد كه هميشه شما را به اشتباه مي‎انداختند.  

13- MIT OpenCourseWare (رايگان)

دوست داريد در MIT تحصيل كنيد؟ همۀ ما خواهان اين هستيم. با پيوستن به اين دوره مي‎توانيد برنامۀ درسي مربوط به كلاس‎هاي زبان را انتخاب و دانلود كنيد. اگر به ادبيات يا فرهنگ علاقه داريد مي‎توانيد به صحبت TedX اين شخص سر بزنيد كه دربارۀ آموزش خود در MIT گفته است.

{اين سايت تحت نظر دانشگاه MIT  است يعني مؤسسه فناوري ماساچوست – توضيح مترجم}

14- My Language Exchange (رايگان)

تا حالا پيش آمده كه موقع يادگرفتن يك درس خسته يا بي‎حوصله شده باشيد؟ اين سايت گزينۀ خوبي است تا بتوانيد تعامل اجتماعي داشته ‎باشيد و با كمك رفقايتان در سرتاسر دنيا موارد درسي را كامل كنيد. اين را هم بدانيد كه اين سايت يك ميليون عضو دارد كه مي‎توانند به بيش از 115 زبان صحبت كنند.

15- MyLanguages.org (رايگان)

در اين سايت دروس مربوط به 95 زبان به صورت رايگان وجود دارد و مي‎توانيد واژگان، گرامر و عبارات كوتاه و سريع را بياموزيد و سطح دانش خود را بسنجيد. دوره‎هاي ارائه ‎شده در اين سايت اغلب كتبي هستند و در كنار آنها ويدئوها و فايل‎هاي صوتي هم وجود دارد. اين روش براي زبان‎آموزان در حد متوسط مناسب است كه مي‎خواهند مهارت‎هاي گرامري خود را مرور كنند و در آن پيشرفت كنند.

16- Open Culture (رايگان)

اين سايت (طبق اظهارات خود) منبعي از بهترين رسانه‎هاي آزاد فرهنگي و آموزشي است كه اقدام به جمع آموري دوره‎ها و منابع رايگان براي كاربران خود ميكند. بخشي از اين منابع عبارتند از بلاگ و لينك‎هايي به 1000 دورۀ رايگان كه بسيار سودمند ميباشد. اين سايت صرفاً مختص دوره‎هاي زباني نيست با اين وجود مي‎توانيد منابع مربوط به بيش از 40 زبان را بيابيد.

17- Word2Word  (رايگان)

اين يك پايگاه داده‎اي گسترده و آنلاين حاوي دوره‎هاي رايگان مربوط به 119 زبان است و به اين دليل منحصربفرد مي‎باشد كه راه‎هاي يادگيري زبان و منابع عمومي چند زبانۀ بيشتري را در اختيار شما قرار مي‎دهد. نكته مهم ‎تر اينكه در اين سايت لينك‎ها و منابع مربوط به زبان‎هايي وجود دارد كه كمتر معمول هستند مثل فريزيان (Frisian) و مالايي (Malay).

منبع

 
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: طراحي سايت
[ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۰۴:۱۱ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 26
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 6795
چت باکس
امکانات وب