طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي
طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي

براي طراحي سايت با استفاده از وردپرس، بايد به نكات فراواني توجه داشت. به نظر بنده تا زماني كه درباره كار خود توجيه نشده ايد، دست به هيچ كاري نزنيد، چون به غير از ضرر چيز ديگري نصيب شما نخواهد شد. بايد دانست كه ساخت سايت با استفاده از وردپرس به اين مراحلي كه در اين مقاله اشاره خواهند شد ختم نمي شود و اصول زيادي است كه شما بايد آنها را در نظر بگيريد. ولي مراحل ساخت سايت با استفاده از وردپرس به صورت كلي در اينجا آورده شده است.

 

طراحي سايت با استفاده از وردپرس چندان هم كه مي‌پنداريد سخت و طاقت فرسا نيست، البته اگر به تمام مراحل كار اشراف داشته باشيد. اگر فاقد اطلاعات كافي هستيد عجله نكنيد و براي كمي هم كه شده مطالعه داشته باشيد. ولي اگر از اين موضوع از ذهنيت خوبي برخورداريد، مي توانيد شروع كنيد.

در زير مراحل ساخت سايت با وردپرس را ذكر كرده ام، اما لزوماً اين مراحل براي تمامي افراد صدق نمي كند، نه اينجا بلكه در همه جا. شما بايد با توجه به هدف خود مراحل راه را تشخيص دهيد، ولي در كل اين مراحل به صورت عمومي لازم براي راه اندازي سايت با وردپرس است.

۱- تعيين هدف

در جايي نديدم كه در مورد اين موضوع به اين مهمي سخني به ميان آورده باشد. اول از هر كاري شما بايد هدف خود را از راه اندازي وبلاگ يا سايت با وردپرس تعيين كرده باشيد. مراحل كار براي ساخت يك سايت شخصي با راه اندازي يك سايت تجاري كاملاً متفاوت است، و شايد در برخي مواقع مراحل ضد و نقيض باشند. پس به شما پيشنهاد مي كنم كه در اول هر كاري اول هدف خود را از انجام دادن آن كار تعيين كنيد.

۲- تامين نام دامنه و فضاي ميزباني

اين موارد از ملزومات راه اندازي سايت با وردپرس هستند. در تمامي موارد شما بايد يك دامنه و هاست (Host) داشته باشيد. اما بسته به هدف، كيفيت آن مي تواند متفاوت باشد. مثلا براي يك سايتي كه از منابع سرويس دهنده (Server) به طور سنگين استفاده مي كند، بايد يك فضاي ميزباني (Host) قوي تر تهيه كنيد. ولي اگر سايت شما داراي بازديد آنچناني نيست، از فضاهاي اشتراكي كه هر شركت ثبت دامنه ارائه مي دهد مي توانيد بهره ببريد. براي ثبت دامنه هم مي توان از همان محلي كه فضا را خريداري كرديد، در كنارش دامنه يا آدرس سايتتان را هم بخريد.

آموزش راه اندازي سايت را وردپرس

مراحل كار ساخت سايت با وردپرس

دقت كنيد كه فضايي را كه مي خريد، حتما بايد مشخصات لازم براي نصب وردپرس را داشته باشد. در غير اين صورت شما قادر به راه اندازي سايت با استفاده را وردپرس نخواهيد بود. قبل از خريداري اين موارد حتماً پرس و جوي لازم را داشته باشيد.

۳- نصب وردپرس

در اين مرحله پس از تامين منابع لازم بايستي وردپرس را بروي سايت خود نصب كنيد. گاهي اوقات در پنل مديريت فضاي ميزباني شما كه معمولاً Cpanel است، قسمتي به نام Fantastico وجود دارد كه اسكريپت هاي رايگان مانند وردپرس را تنها با يك كليك نصب مي كند.

ولي در خيلي مواقع اين كار را بايد به صورت دستي انجام دهيد كه چندان هم سخت نيست. براي نصب به مقالهنصب وردپرس مراجعه كنيد.

۴- انتخاب قالب

در وردپرس شما با استفاده از قالب ها مي توانيد ظاهر سايت خود را تغيير دهيد. برخي قالب ها هم امكانات اضافي را براي مدير سايت و بازديد كنندگان فراهم مي كنند. در اين قسمت شما بايد قالب وبلاگ يا سايت خود را تعيين كنيد. قالب هاي رايگان زيادي در وب براي استفاده رايگان موجود است كه بسته به نياز خود مي توانيد آنها را دانلود و بروي وردپرس نصب كنيد. نصب آنها به سادگي چند كليك مي باشد. ولي اگر مي خواهيد قالبي اختصاصي و پيشرفته تر از قالب هاي رايگان داشته باشيد، يا بايد خودتان دست به كار شويد و قالب سايتتان را خودتان طراحي كنيد، و يا با پرداخت هزينه ديگران را براي ساخت قالب اجير كنيد.

نكته اي كه بايد در مورد قالب ها ذكر گردد اين است كه، حتماً به اين موضوع توجه داشته باشيد كه نوع قالب در موفقيت سايت شما بسيار تاثيرگذار است. هم از لحاظ زيبايي و كاربرپسند بودن، و هم از نقطه نظرات فني مانند بهينه بودن براي موتورهاي جست و جو.

۵- تنظيم پيوند يكتا

تنظيم پيوند يكتا آنقدر مهم است كه يك مرحله را به خود اختصاص مي دهد. ولي بايد بدانيد كه در اين مرحله كلاً بايد تنظيمات سايت را به درستي انجام دهيد، تا بعدها مجبور به تغيير آنها كه بروي سايت اثر مي گذارند، نباشيد. يكي از اين تنظيمات، پيوند يكتا است كه همين ابتدا مطالعات لازم را داشته باشيد تا بهترين نوع پيوند يكتا را انتخاب كنيد.

۶- افزودن افزونه هاي مورد نياز

افزونه ها برنامه هاي الحاقي كوچكي هستند كه در كنار وردپرس براي افزودن امكانات جانبي بروي سايت شما نصب مي شوند. بسته به نوع سايت، شما مي توانيد افزونه هايي را نصب و از آنها در جهت پيشبرد اهداف خود استفاده كنيد. بسياري از افزونه هاي وردپرس رايگان هستند و مي توانيد تنها با چند كليك ساده آنها را بروي سايت نصب كنيد، ولي از زياده روي اجتناب كنيد.

۷- صفحات اساسي سايت را بسازيد

صفحات اساسي همان صفحات غير پوياي سايت شماست، مانند صفحه “درباره ما”. باز هم بسته به نوع سايت و وبلاگ، صفحات اساسي فرق مي كنند و شما مي توانيد از قسمت پيشخوان وردپرس اين كار را انجام دهيد. در اينجا تنظيمات ديگري هم هست كه بايد بروي سايت انجام دهيد.

۸- وبلاگ نويسي را شروع كنيد.

منظور از وبلاگ نويسي، ارسال مطلب به سايت يا وبلاگ است. پس از اين كه تمامي مراحل بالا را به نحو احسن طي كرديد، حال وقت آن است كه به انتشار محتواهاي خود اقدام كنيد. اين محتوا است كه نقش اصلي را براي رساندن شما به هدف مورد نظرتان بازي مي كند، پس در ارسال مطالب بسيار دقت كنيد.

اين مراحلي كه در بالا به آنها اشاره شد، براي ساخت يك سايت يا وبلاگ با استفاده از وردپرس لازم و ضروري بود. در نوشته هاي ديگر درباره جزئيات هر بخش مقالات كاملتري را ارائه خواهم كرد كه شما را در اين امر اندكي هم كه شده ياري كنم. پس اگر فكر مي كنيد مقدمات كار را از قبل فراهم كرده ايد، معطل نكنيد و زمان را غنيمت بشماريد.

منبع: سايت webnology

امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۴:۴۴ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 35
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 6804
چت باکس
امکانات وب