طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي
طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي

همانطور كه مشاهده ميشود در حال حاضر اينترنت يكي از دوستان نزديكمان شده كسي كه هر روز با ماست و نميتوان آن را از زندگي مان حذف كنيم ، اينترنت كه براي خدمت به بشريت كار ميكند داراي مزيت هاي گوناگوني است كه از مهم ترين آنها ميتوان به خريد هاي آنلاين نام برد سفارش انلاين خريد آنلاين و تحويل محصول كه اين روز ها بار ترافيكي را هم كاهش ميدهد و هم تنوع محصولات و مقايسه آنها در پشت ميز كار يا منزل به راحتي امكان پذير شده است ، استمرار در كار ، پشتكار ، و از همه مهم تر اعتماد خريدار از فاكتور هاي اساسي خريد هاي اينترنتي محسوب ميشوند.

فروشگاه اينترنتي به وب سايتي گفته مي شود كه تعدادي كالا يا خدمات را در ويترين خود عرضه مي كنند. مشتريان براي استفاده از آن خدمات يا كالاها مي توانند به فروشگاه سفارش بدهند و حتي هزينه خدمات يا كالا را به صورت آنلاينپرداخت نمايند.

براي دريافت سفارش از مشتري معمولا سيستمي به نام سبد مجازي خريد وجود دارد كه مي توان سفارش ها را در آن ثبت نمود. سايت هاي پيشرفته حتي سبد خريد مشتري خود را تا مراجعه بعدي به سايت محفوظ نگه مي دارند بنابراين مشتري در طي چند روز مي تواند يك سبد خريد را تكميل و سپس هزينه آن را پرداخت و خدمات را دريافت نمايد.
خدمات در فروشگاه هاي اينترنتي مي توانند فيزيكي يا مجازي باشند.
از خدمات فيزيكي مي تواند به خريد كتاب، مايحتاج زندگي، خودرو، موبايل و …. نام برد.
از خدمات مجازي مي توان به فروش موسيقي، كتاب الكترونيكي، فيلم و … نام برد.
مهم ترين مزيت فروشگاه اينترنتي وابسته نبودن به مكان فروشنده است. چون مشتري از هر موقعيت جغرافيايي با دسترسي به اينترنت مي تواند خريد اينترنتي انجام دهد. اين يعني تغيير مدل تجارت.
مدل جديد تجارت براي مشتريان فرصت انتخاب راحت تر و دقيق تر و براي فروشندگان، تجارت با سطح مشتري بيشتر را به ارمغان مي آورد. اما همه سناريو اين نيست. چند اشتباه رايج وجود دارد كه باعث ضررهاي كلان در تجارت اينترنتي مي گردد كه فهرست آن ها در زير اشاره مي شود:
يك فروشگاه اينترنتي هيچ تفاوتي با يك فروشگاه فيزيكي از نظر مديريت و سرمايه گذاري ندارد. همانطور كه شما براي راه اندازي يك مغازه در يك مركز خريد بايد هزينه كنيد اگر براي طراحي سايت خود هزينه كافي نكنيد هيچ برگشت سرمايه اي در كار نخواهد بود.
يك فروشگاه اينترنتي نياز به امنيت دارد. همانطور كه براي امنيت مغازه خود هزينه مي كنيد. خيلي بيشتر بايد براي امنيت فروشگاه اينترنتي خود هزينه نماييد. دزدان اينترنتي خيلي ماهر تر از دزدان فيزيكي هستند.
يك فروشگاه اينترنتي كارمند نياز دارد. اگر فكر مي كنيد كه يك سايت راه بيندازيد و بعد از آن، پول به سمت شما سرازير مي شود و شما در منزل استراحت مي كنيد، اشتباه كرده ايد.
يك فروشگاه اينترنتي نياز به تبليغ دارد. شما فكر مي كنيد مردم مي توانند نام سايت شما را در خواب ببينند يا حدس بزنند؟ يا مشتريان به هر سايتي براي خريد پول پرداخت مي نمايند؟ اگر شما جاي مشتريان بوديد اين كار را مي كرديد؟

بنابراين اينترنت يك رسانه جديد است ولي قوانين اصلي كسب و كار به قوت خود باقي هستند.

تفاوت فروشگاه‌هاي اينترنتي و بازارهاي اينترنتي در اين است كه بازارهاي اينترنتي صاحبان كالا نيستند، بلكه فروشندگان از سراسر ايران بر روي سايت ثبت‌نام مي‌كنند و محصولاتشان را براي فروش در معرض ارائه قرار مي‌دهند. به عبارتي ديگر بازارهاي اينترنتي بستري را براي فروشندگان و خريداران در اقصي نقاط ايران فراهم مي‌كنند.

مهم‌ترين حسن فروش در بازار اينترنتي اين است كه فروشنده به جاي يك محدوده كوچك از خريدارها به تمام ايران كالاهاي خود را معرفي كرده و 75 ميليون مشتري بالقوه محصولاتش را مشاهده مي‌كنند؛ چرا كه محصول هرچه بيشتر ديده شود، امكان فروختن آن نيز بيشتر مي‌شود. مدير فروش بازار اينترنتي با بيان اينكه فروشندگان بدون آنكه هزينه‌اي پرداخت كنند مي‌توانند از توانايي‌هاي بالاي سايت در تبليغات آنلاين و آفلاين استفاده كنند. در اين راستا هيچ محدوديتي وجود ندارد، هر فردي به عنوان توليد كننده، وارد كننده، فروشگاه و حتي شخص عادي مي‌تواند محصولي را براي فروش در سايت قرار دهيد. همچنين خريداران به جاي اتلاف وقت خود در خيابان‌هاي شلوغ مي‌توانند با چند كليك كالاي درخواستي خود را سفارش دهند.  از طرفي در بعضي از شهرهاي كوچك ممكن است برخي كالاها به راحتي پيدا نشوند؛ در اين صورت كافيست خريدار در خانه از طريق سايت محصول درخواستي خود را جستجو كند، فروشندگاني كه در سراسر ايران آن محصول را ارائه مي‌دهند را پيش روي خود داشته باشد، قيمت‌ها را باهم مقايسه كرده و در نهايت بهترين سرويسي كه فروشنده در اختيار او مي‌گذارد را داشته و تا چند روز بعد منتظر دريافت كالاي خود باشد.

فروشگاه هاي آنلاين معمولاً خودشان صاحبان كالا هستند به عبارتي كالا را به هر طريقي خريداري كرده و انها را انبار ميكنند و پس از اخذ سفارش كالا از انبار هاي خودشان خارج شده و به مشتري تحويل داده ميشود ولي در بازار هاي اينترنتي آنها صاحب يا مالك اصلي كالا نيستند و در واقع آنها فروشنده هايي هستند كه در سايت ها پس از ثبت نام كالاهاشون رو براي فروش به اشتراك ميگذارند و به عبارتي ديگر بازار هاي اينترنتي رابط بين فروشنده و مشتري هستند كه از مزاياي اين كار معرفي محصول فروشنده در سطح اينترنت هست و ميتونه محصولش رو در تمام اينترنت به نمايش بگذاره و همينطور تبليغات سايت ها كه همه روزه در سطح اينترنت شاهدش هستيم ميتونه براي فروشنده اي كه محصولش رو در سايت گذاشته مفيد هست چون چشم هاي بيشتري محصول رو ميبينه و در فروش محصول هر چي بيشتر مشتري بازديد كنه امكان فروختن بالا تر ميره و البته هم فروشگاه هاي اينترنتي و هم بازار هاي اينترنتي براي خريدار هم مزايايي داره ، شما ميخواهيد محصولي رو بخريد مثلاً يك موبايل خيلي راحت ميتونيد در اين سايت ها به گشت و گذار بپردازيد و محصولتون رو همراه با بهترين مقايسه ها انتخاب كنيد و اين اصلاً نيازي به ترافيك و هزينه مسير و ... نداره و البته اكثر سايت ها ميتونن محصول رو براي شما به درب منزلتون بيارن ، اين مطلب به خواست يكي از دوستان و فقط براي تفكيك فروشگاه اينترنتي و بازار اينترنتي ايجاد شده ، البته اگر شما هم ميخواهيد از خريد هايتان لذت ببريد و در كنار اين لذت امنيت را داشته باشيد حتماً لينك زير رو بخونيد تا از گزند افرارد سود جئ در امان بمانيد.

هدف از ايجاد بازار اينترنتي، فراهم آوردن بستر مناسب جهت شفاف سازي قيمتها براي خريداران عمده و مصرف كنندگان و پيوند دادن تامين كنندگان اصلي كالا به مصرف كنندگان مي باشد. كالاهاي ارائه شده در فروشگاه اينترنتي همگي با ضمانت نامه هاي اصل و مستقيما از تامين كنندگان اصلي و معتبر تامين مي گردند. قيمت ها در فروشگاه اينترنتي همگي قيمتهاي تعيين شده از سوي شركتهاي اصلي تامين كننده براي مصرف كنندگان است. علاوه بر اين فروشگاه اينترنتي در برخي موارد تخفيف هايي را نيز بر روي قيمت مصرف كننده اعمال مي نمايد. روش هاي مختلف پرداخت در فروشگاه اينترنتي فراهم مي باشد، از جمله پرداخت در محل مشتري در سراسر كشور.

منبع: سايت دانش تبليغات

امتیاز:
بازدید:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۴:۴۰ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 52
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 6821
چت باکس
امکانات وب