طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي
طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي

اگر گلكسي نوت ۸ خريده ايد به شما تبريك مي گوييم، اكنون بهترين موبايل مجهز به قلم در دنياي اندرويد را در اختيار داريد. فبلت جديد سامسونگ قابليت هاي متنوعي دارد كه پيشتر در بررسي كامل دستگاه به آنها پرداختيم، اما با نصب اپليكيشن هاي بيشتر مي توانيد باز هم فراتر رفته و از نهايت كارايي قلم دقيق و باكيفيت S-Pen بهره مند شويد. در ادامه مي خواهيم نگاهي داشته باشيم به اولين اپليكيشن هايي كه بايد پس از راه اندازي نوت ۸ روي دستگاه نصب كنيد. با ديجياتو همراه باشيد.

Pen Up

 

كتاب رنگ آميزي براي كودكان بسيار جذاب است، اما كم نيستند بزرگسالاني كه مخفيانه به رنگ كردن چنين كتاب هايي علاقه داشته باشند. اين علاقه آنقدر فراگير است كه باعث شده سامسونگ وارد عمل شود و يك اپليكيشن رايگان اختصاصي براي رنگ آميزي عرضه كند. Pen Up در حقيقت براي كاربران S-Pen ساخته شده است، شبكه اجتماعي كه در آن مي توانيد نمونه هاي آماده را رنگ آميزي و با ديگران اشتراك گذاري نماييد. در اين اپليكيشن گزينه هاي متنوعي براي رنگ كردن وجود دارد و حتي بخشي هم براي آموزش استفاده از قلم در نظر گرفته شده است. قلم را در دست گرفته و اپليكيشن را اجرا كنيد، بدون توجه به سن و سال شما تضمين مي كنيم ساعت هاي مفرحي در پيش خواهيد داشت.

Google Handwriting Input

 
 

اگر مطلب ترفندهاي نوت ۸ را مطالعه كرده باشيد با اين قابليت آشنا هستيد. اين ويژگي به صورت پيشفرض در كيبورد گوگل وجود دارد اما گذشته از روشي كه در آن مطلب توضيح داديم به شكل اپليكيشن جداگانه هم قابل دانلود است. پس از دانلود اين اپليكيشن علامت كره زمين را در پايين كيبورد لمس كنيد تا دكمه ها از نظر پنهان شوند. حالا يك فضاي خالي به جاي آنها در اختيار داريد كه وقتي روي آن شروع به نوشتن كنيد، دستگاه با سرعت دستخط شما را تشخيص داده و آن را به متن تايپ شده تبديل مي كند. اين ويژگي از هر دو زبان فارسي و انگليسي پشتيباني مي كند و با استفاده از آن مي توانيد با همان سرعتي كه روي كاغذ مي نويسيد، متن مورد نظر خود را به شكل تايپ شده در اختيار داشته باشيد.

Scribble Racer 2 - S Pen

 

قلم S-Pen همانقدر كه براي نوشتن يا نقاشي كاربرد دارد، مي تواند اجراي بازي ها را هم جذاب تر كند. نوك روان اين قلم دقت بالايي دارد و كنترل زيادي در اختيار شما قرار مي دهد، خصوصاً در بازي Scribble Racer 2 كه بايد با كمترين لغزش، در مسيرهاي باريك و پيچ در پيچ حركت كنيد. قلم را در دست گرفته و مسير را دنبال كنيد، از برخورد با موانع اجتناب و سكه ها را جمع آوري كنيد، احتمالاً خودتان هم از ميزان موفقيتتان در اين بازي تعجب خواهيد كرد. جاي تعجب ندارد كه شركت سازنده هم با توجه به لذت انجام اين بازي با قلم، يك نسخه بهينه سازي شده براي S-Pen را از آن عرضه كرده كرده است.

 • سازنده: Pixelclash
 • حجم: ۴۲.۴ مگابايت
 • قيمت: رايگان (داراي پرداخت درون برنامه اي)
 • دانلود از گوگل پلي

Fruit Ninja

 

در بازي فروت نينجا بايد از انگشت خود مثل شمشير براي نصف كردن ميوه ها استفاده كنيد و اين كار لذت زيادي دارد، حالا حساب كنيد اگر يك قلم نوك تيز و دقيق در اختيار داشته باشيد به مراتب بيشتر از قبل مي توانيد در نقش يك نينجاي چالاك و چابك فرو رويد. سالها از عرضه فروت نينجا مي گذرد و احتمالاً آخرين باري كه اين بازي را نصب كرده بوديد به مدتها پيش مربوط مي شود، اما قلم نوت ۸ جان تازه اي در كالبد اين بازي مي دمد و توصيه مي كنيم يكبار ديگر آن را به شيوه جديد تجربه كنيد.

 • سازنده: Halfbrick Studios
 • حجم: ۹۶.۷ مگابايت
 • قيمت: رايگان (داراي پرداخت درون برنامه اي)
 • دانلود از گوگل پلي

SignEasy

 

كافي است يكبار موقع دريافت محصولات خريداري شده از فروشگاه هاي اينترنتي، امضا كردن با انگشت روي نمايشگر موبايل را تجربه كرده باشيد. تقريباً غير ممكن است بتوانيد امضاي خود را همانگونه كه هست پياده كنيد، مگر اينكه موبايل شما به قلم S-Pen مجهز باشد. در اين صورت توصيه مي كنيم اپليكيشن SignEasy را دانلود كنيد. البته در نوت ۸ به شكل پيشفرض امكان امضا كردن روي فايل هاي PDF وجود دارد، اما SignEasy امكانات بيشتري در اين زمينه فراهم مي كند. در اين نرم افزار مي توانيد اسناد مورد نظر خود را مستقيماً از سرويس هايي مثل ايميل، دراپ باكس، گوگل درايو يا Evernote بارگيري كرده و امضا بزنيد. اين اسناد سپس براي دسترسي راحت و سريع، در حافظه اپليكيشن ذخيره و آرشيو مي شوند.

Adobe Illustrator Draw

 

وقتي صحبت از طراحي ديجيتالي باشد، نام ادوبي را نمي توان فراموش كرد، غول نرم افزاري كه در دنياي موبايل هم مثل كامپيوترهاي دسكتاپ حضور پررنگي دارد. انتخاب اپليكيشن از مجموعه متنوعي كه اين شركت براي اندرويد عرضه كرده دشوار است. براي مثال Photoshop Express قابليت هاي متنوعي براي ويرايش عكس دارد و نهايت استفاده از دوربين باكيفيت نوت ۸ را براي شما امكان پذير مي كند. اما وجود قلم S-Pen، اپليكيشن Adobe Illustrator Draw را به اولين گزينه اي تبديل مي كند كه بايد روي فبلت جذاب سامسونگ نصب كنيد. با داشتن اين اپليكيشن مي توانيد هرجايي كه هستيد حتي در تاكسي يا مترو، با قلم دقيق و باكيفيت نوت ۸ فايل هاي vector طراحي كنيد و با نسخه دسكتاپ فتوشاپ يا ايلوستريتور اشتراك گذاري نماييد.

با Illustrator Draw مي توانيد لايه هاي مختلفي ايجاد كرده و هر يك از آنها را به شكل جداگانه مديريت كنيد، با گزينه هايي مثل rename، duplicate، merge و غيره كه در دنياي موبايل قابل توجه به حساب مي آيد. اما شگفت انگيز تر از همه اينكه در اين نرم افزار مي توانيد تا ۶۴ برابر روي تصوير vector بزرگنمايي كنيد و ريز ترين جزئيات را دقيقاً همان طور كه مي خواهيد طراحي نماييد. ناگفته نماند كه اگر كاربر Adobe CC باشيد، قابليت هاي بيشتري هم در اين نرم افزار در اختيار داريد، از جمله دسترسي به كتابخانه Creative Cloud و امكان همگام سازي خودكار فايل بين پلتفرم هاي مختلف.

 • سازنده: Adobe
 • حجم: ۴۷.۶ مگابايت
 • قيمت: رايگان (با برخي امكانات اضافه براي كاربران داراي حساب Adobe CC)
 • دانلود از گوگل پلي

SketchBook

 

AutoDesk يكي از معتبرترين توليد كنندگان نرم افزارهاي طراحي با كامپيوتر است و نوت ۸ هم بهترين قلم دنياي اندرويد را براي طراحي در اختيار كاربران قرار مي دهد؛ پس كافي است اين دو را با يكديگر تركيب كنيد تا به خلق نتايج جذابي منجر شود. اتودسك براي دنياي موبايل نرم افزار SketchBook را منتشر كرده كه ابزارهاي متنوعي براي طراحي دارد. در اين اپليكيشن مي توانيد از بين انواع قلم مو، مداد، ماژيك و حتي خودكار در رنگ و اندازه هاي مختلف انتخاب كنيد تا S Pen به خوبي عملكرد آنها را روي نمايشگر با كيفيت دستگاه شبيه سازي كند. اين اپليكيشن مثل نرم افزارهاي حرفه اي گرافيك از لايه بندي هاي مختلف پشتيباني مي كند اما به شكل محدودتر (حداكثر ۳ لايه). اسكچبوك ضمناً به شما امكان مي دهد از مراحل تكميل شدن طراحي خود ويديوي تايم لپس بسازيد.

SketchBook به شكل عمومي جذاب ترين اپليكيشن اتودسك به حساب مي آيد و براي تمام كاربران نوت ۸ قابل استفاده خواهد بود، اما اگر در حوزه مهندسي و مدلسازي دو يا سه بعدي فعال هستيد توصيه مي كنيم براي بهره مند شدن از نهايت كارايي فبلت قدرتمند سامسونگ، به ديگر اپليكيشن هاي اين شركت معتبر نيز نگاهي داشته باشيد.

 • سازنده: AutoDesk
 • حجم: ۷۴.۵ مگابايت
 • دانلود از گوگل پلي
 • قيمت: رايگان (داراي پرداخت درون برنامه اي)

Bamboo Paper

 

اگر رابط كاربري اپليكيشن هاي قبلي براي شما بيش از حد پيچيده به نظر مي رسد، Bamboo Paper را مد نظر داشته باشيد. اين اپليكيشن قابليت هاي اساسي مورد نياز براي طراحي مثل قلم هاي مختلف و رنگ هاي متنوع را در يك رابط كاربري كاملاً ساده و مينيمال در اختيار شما قرار مي دهد. كافي است اندازه و نوع قلم و رنگ مد نظر خود را انتخاب كرده و به طراحي كردن با S-Pen مشغول شويد. شركت Wacom سالها در زمينه توليد تبلت و قلم هاي مخصوص طراحي سابقه دارد، پس شك نكنيد اپليكيشن اين شركت هم براي لذت بردن از قلم باكيفيت S-Pen يكي از بهترين گزينه ها محسوب مي شود.

Squid

 

براي اسكوييد تفاوتي نمي كند كه با قلم مي نويسيد يا نوك انگشت، اما قابليت هاي جذابي دارد كه در نرم افزارهاي ديگر پيدا نمي شود. اين نرم افزار نوت برداري يك كاغذ ادامه دار در اختيار شما قرار مي دهد كه هرچه روي آن بنويسيد تمام نمي شود، اما جالب تر اينكه پس از نوشتن، مي توانيد متن خود را انتخاب كنيد و اندازه يا نوع قلم را تغيير دهيد! بله حتي پس نوشته شدن متن. در اين نرم افزار مي توانيد متن يا نقاشي خود را بين صفحات مختلف كپي/پيست كنيد، از نوشته ها خروجي PDF بگيريد يا حتي موقع برقراري كنفرانس ويدويي اسكوييد را با استفاده از Miracast يا Chromecast به تخته وايت بورد تبديل نماييد. ناگفته نماند كه اسكوييد فايل ها را با فرمت وكتور ايجاد مي كند، در نتيجه بزرگنمايي كردن آنها به هيچ عنوان افت كيفيت در پي ندارد.

 • سازنده: Steadfast Innovation
 • حجم: ۲۲.۶ مگابايت
 • دانلود از گوگل پلي
 • قيمت: رايگان (داراي پرداخت درون برنامه اي)

MediBang Paint

 

همه گزينه هاي بالا حرفه اي و رايگان هستند، اما برخي از قابليت هايشان به شكل درون برنامه اي فروخته مي شود. اگر يك گزينه با امكانات كاملاً رايگان مي خواهيد، MediBang Paint براي شما ساخته شده است. قابليت هاي اين نرم افزار آنقدر متنوع هستند كه باعث شده رابط كاربري اپليكيشن تا حدي شلوغ به نظر برسد، بر همين اساس توصيه مي كنيم اولين بار كه MediBang Paint را اجرا كرديد، با راهنماي گام به گام كه شركت سازنده در ابتداي راه اندازي تدارك ديده همراه شويد تا اصول اوليه استفاده از امكانات نرم افزار را به شما آموزش دهد.

در اين نرم افزار بيشتر از ۱۰۰ قلم و ابزار ديگر و بالغ بر ۸۵۰ تصوير پس زمينه براي انتخاب وجود دارد كه خلاقيت شما را شكوفا كرده و ساعت ها سرگرمي به ارمغان مي آورند. در اين نرم افزار تقريباً همه امكاناتي كه لازم داريد گنجانده شده است، از جمله پشتيباني از لايه هاي مختلف، همگام سازي با فضاي ابري و موارد ديگري كه البته براي استفاده برخي از آنها بايد يك حساب رايگان روي MediBang ايجاد كنيد. يك مزيت ديگر هم اينكه MediBang Paint تنها ۸ مگابايت حجم دارد و روي حافظه دستگاه شما نسبت به رقبا فضاي به مراتب كمتري اشغال مي كند.

 • سازنده: MediBang
 • حجم: ۸.۴ مگابايت
 • دانلود از گوگل پلي
 • رايگان (براي برخي قابليت ها نياز به ساخت حساب رايگان MediBan)

How to Draw

 

حالا كه اپليكيشن هاي متنوعي براي طراحي معرفي كرديم بد نيست با يك گزينه براي يادگيري طراحي هم آشنا شويم. اپليكيشن How to Draw مثل يك معلم نقاشي قدم به قدم براي آموزش طراحي با شما همراه مي شود و براي استفاده از آن لازم نيست اطلاعات يا پيش زمينه خاصي داشته باشيد. در اين اپليكيشن دسته بندي هاي متنوعي وجود دارد كه با استفاده از آنها مي توانيد كشيدن سوژه هاي مختلف از شخصيت هاي كارتوني گرفته تا حيوانات، خودرو و موارد ديگر را مرحله به مرحله به شكل كاملاً ساده ياد بگيريد. اپليكيشن How to Draw به لطف قلم ظريف و دقيق S-Pen در مدت كوتاهي شما را با كمي تمرين به يك نقاش مستعد تبديل مي كند، كافي است اپليكيشن را دانلود كنيد و به طراحي مشغول شويد.

 • سازنده: Artfonica
 • حجم: ۲۱.۷ مگابايت
 • قيمت: رايگان (داراي پرداخت درون برنامه اي)
 • دانلود از گوگل پلي

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: طراحي سايت
[ ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۳:۴۲ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

وبسايتهاي فراواني هستند كه خدمات رايگان آموزش زبان ارائه مي دهند. در اين مقاله قصد داريم بهترين اين وبسايتها را به شما زبان آموزان عزيز معرفي كنيم: 

1- Duolingo (رايگان)

اين سايت از ساير موارديكه معرفي ميكنيم شناخته‎ شده ‎تراست. دوئولينگو بيشتر شبيه يك بازي است تا يك دورۀ آموزشي، يعني راهي سرگرم ‎كننده براي يادگيري زبان در زمان صرف ناهار يا هر وقت ديگر. مثلاً هنگامي كه داريد Candy Crush*بازي مي‎كنيد. در اين دوره يادگيري زبان بر اساس مشاهدۀ مستقيم انجام مي‎شود و مي‎توانيد از طريق فيس بوك با دوستان و خانواده ‎تان ارتباط برقرار كنيد. البته اين را هم بگوييم كه در اينجا ممكن است بين خود و خويشاوندان دور و همكاراني كه غيرفعال و كمي عصبي هستند با رقابت عجيبي روبرو شويد.

{*Candy Crush يك بازي ويدئويي به صورت جدولي. توليد آوريل 2012، تعبيه‎شده براي فيس بوك و گوشي‎هاي اندرويد – توضيح مترجم}

موارد مثبت اين سايت

 • براي همه در سرتاسر دنيا رايگان است و هيچگونه تبليغاتي هم ندارد.
 • پيشرفت شما را روي اينترنت و موبايل‎ تان نشان مي‎دهد.
 • براي مواردي كه ممكن است فراموش كرده ‎باشيد به طور خودكار درس‎هاي دوره‎اي ارائه مي‎دهد.
 • افراد متخصص فعال در سايت پيشرفت شما را با دوستان ‎تان مقايسه مي‎كنند.
 • امكان ترجمۀ مقالات دنياي واقعي وجود دارد.
 • به راحتي مي‎توانيد اشتباهات خود را گزارش و دربارۀ آنها توضيح دهيد.
  • به راحتي مي‎توانيد دربارۀ هر جمله‎ اي سوال بپرسيد و اگر سوالي در مورد گرامر داشته ‎باشيد كاربران خيلي دوستانه شما را راهنمايي مي‎كنند.
 • آزمون تعيين سطح وجود دارد.

موارد منفي اين سايت

 • در حال حاضر فقط 15 دورۀ كامل براي افراد غيرانگليسي زبان در دسترس مي‎باشد در حاليكه موارد بيشتري در مراحل ديگر ارائه مي‎گردد.
 • شبيه ‎سازي صوتي كه براي زبان اسپانيايي مناسب است و براي ساير زبان‎ها تقريباً ضعيف مي‎باشد.
 • گنجينه واژگان اندك. دوئولينگو بعداز تكميل هر درس اسپانيايي اعلام مي‎كند كه 1575 كلمه درس داده‎ شده‎ است كه شامل اسامي جمع قابل‎شمارش، صرف يك فعل و غيره مي‎باشد.
 • در دروس گويش‎ها بعضاً با هم فرق دارند.

2- ELanguageSchool (رايگان)

اين يك سايت رايگان 15 زبانه است كه براي زبان‎آموزاني مناسب مي‎باشد كه بيشتر مي‎خواهند اصول نوشتاري را بياموزند. بدون شك بهترين ويژگي اين سايت فهرست طولاني مربوط به فعل‎ها و اسم‎هاي بكاررفته و نيز تبليغات بسيار كم آن است.

3- FluentU (رايگان تا 18 دلار در ماه)

اين برنامۀ منحصربفرد طوري است كه زبان‎آموزان در هر سطحي كه باشند در زبان غرق مي‎شوند. در اينجا با استفاده از ويدئوهاي دنياي واقعي درس‎هاي آموزشي ارائه مي‎شوند مثل ويدئوهاي موسيقايي، پيش‎پردۀ فيلم‎هاي اكران‎نشده، اخبار و گفتگوهاي شوق‎برانگيز. به كمك اين ويدئوهاي سرگرم‎كنندۀ واقعي مي‎توانيد همه چيز را به خوبي ياد بگيريد. دلتان مي‎خواهد هنگام پخش آهنگ *"Let It Go" به زبان آلماني زيرلب با آن همراهي كنيد و يا يك دورۀ فشردۀ جغرافيا را به زبان ژاپني ببينيد؟ در اين سايت به واسطۀ اين رويكرد جالب كلمات جديد آموزش داده مي‎شود و با استفاده از بازي‎هاي تعاملي كلمات را ياد مي‎گيريد و مسير پيشرفت‎تان مشخص مي‎شود. با شما شرط مي‎بنديم كه تا به حال چنين روش سرگرم‎كننده‎اي نديده‎ايد و در اينجا حتماً حس خواهيد كرد كه خيلي فعال هستيد!

{* Let It Go آهنگ زيباي بخشي از انيميشن Frozen توليد 2013 در ديزني‎لند – توضيح مترجم}

4- Foreign Services Institute  (رايگان)

برخي افراد مشتاق در مؤسسۀ خدمات خارجي ايالات متحده وقت خود را صرف اين كردند و مجموعه‎اي آنلاين از دوره‎هاي عمومي زبان راه‎اندازي نمودند. اكثر اين دوره‎ها به صورت كليپ‎هاي صوتي به شكل گفتگوهاي كوتاه هستند. پس اين دوره براي كساني مناسب است كه مي‎خواهند مهارت‎هاي شنيداري خود را تقويت كنند كه براي زبان‎آموزان تازه ‎كار خيلي خوب است!

5- Headstart2 from Defense Language Institute  (رايگان)

هداستارت 2 منبع خوب ديگري براي زبان‎آموزان تازه ‎كار است كه براي پرسنل ارتش تعبيه شده‎است كه در آن، زبان از دو قسمت تشكيل مي‎شود كه هر كدام 10 بخش دارد كه مي‎توانيد از طريق اينترنت يا آي پاد خود به آنها دسترسي داشته باشيد. دومين قسمت بر مأموريت‎هاي ويژه تأكيد دارد و براي افرادي جذاب است كه دوست دارند فيلم جنگي را به زبان اصلي ببينند.

6- Hello-Hello World (رايگان تا 99/29 دلار در سال)

اين دوره براي زبان‎آموزان در iPad, iPod, iPhone كاربرد دارد. اين سايت به واسطۀ منابع اطلاعاتي زيادي كه دارد شناخته ‎شده است و يك گروه كادر حرفه‎اي نظرات را بررسي مي‎كنند و جملات اشتباه كاربران را تصحيح مي‎نمايند. اين دوره براي آنهايي مناسب است كه مي‎خواهند قبل از يك سفر كاري يا يك امتحان مهم، كلمات و عبارات را در مدت زمان كوتاهي مرور كنند.

7- LanguageTies (رايگان تا 10 دلار در ماه)

لنگوئج تايز يك وبسايت آموزش زبان انگليسي دو زبانه است كه بسياري از خدمات و منابع خود را به طور رايگان در اختيار زبان آموزان و مدرسين زبان قرار داده است. اين سايت با همكاري تيمي از برترين استادان زبان انگليسي اداره ميشود و سعي دارد با توليد و ترجمه محتواي مناسب و ارائه سرويس هاي آموزشي مختلف به زبان آموزان و مدرسين زبان كمك كند. منابع آموزشي اين سايت شامل مقالات يادگيري زبان، دوره ي آنلاين انگليسي، اصطلاحات انگليسي، گرامر، ضرب المثل ها و ... مي باشد. همچنين خدماتي نظير چت روم انگليسي (يك به يك و گروهي)، آموزش مجازي (كلاسهاي صوتي) و انجمن زبان توسط مدرسين سايت ارائه ميشود. سايت لنگوئج تايز براي سرويس آموزش مجازي خود از نرم افزار مامبل استفاده ميكند. اين نرم افزار براي ويندوز، لينوكس، اندرويد و iOS و با كمترين سرعت اينترنت (64Kbps) قابل استفاده است. در ضمن زبان آموزان ميتوانند علاوه بر وب سايت (مرورگر) از اپليكيشن هاي اندرويد و iOS نرم افزار چت روم سايت نيز بهره ببرند.

8- Internet Polyglot (رايگان)

اين سايت يك منبع ضروري براي زبان‎آموزان است و ويژگي‎اي دارد كه ساير دوره‎هاي آنلاين ندارند: قابليت ترجمۀ درس‎ها به هر زباني كه در سايت در دسترس است. آيا مي‎خواهيد زبان فرانسه را از طريق زبان اسپانيايي بياموزيد؟ No problemo, mon ami.!

9- LearnaLanguage.com (رايگان)

اين سايت پر از دوره‎هاي زباني رايگان است اما يك تغيير كوچك دارد: برخي درس‎ها كمي عجيب غريب هستند. مي‎خواهيد اسپانيايي ياد بگيريد؟ اينجا مي‎توانيد با بازي Burrito Builder* كلمات متنوع اسپانيايي را ياد بگيريد و يا اينكه عبارات عاشقانۀ ژاپني را فرا بگيريد.

{* Burrito Builder مجموعه‎اي از بازي‎ها براي يادگيري زبان اسپانيايي شامل جدول كلمات متقاطع و انواع كارت. در اين بازي كلمات اسپانيايي با معادل‎هاي انگليسي آموزش داده مي‎شوند – توضيح مترجم}

10- Livemocha (رايگان تا 29 دلار در ماه)

اين سايت يك انجمن بزرگ يادگيري زبان است كه دستورالعمل يادگيري 38 زبان را ارائه مي‎دهد. خيلي‎ها ساختار اين سايت را با سايت Rosetta Stone* مقايسه مي‎كنند و فكر مي‎كنند شبيه آنست اما به جاي اعتماد به تعيين سطح اين برنامه از شما، آمادۀ رويارويي با گويشوران بومي باشيد و بدانيد كه يك زبان ديگر شما را ترغيب مي‎كند تا كيفيت زباني خود را بسنجيد.

{ Rosetta Stone*در معناي لغوي يعني سنگ روزتا كه يك سنگ باستاني كشف‎شده در مصر است كه در موزۀ بريتانيا نگهداري مي‎شود. نام سايت آموزش زبان است كه نماد همين سنگ را دارد – توضيح مترجم}

11- LingQ (رايگان تا 39 دلار در ماه)

 يك سيستم اينترنتي چند زبانه براي يادگيري زبان است كه توسط استيو كافمن در يوتيوب راه‎اندازي شد و مانند Livemocha بابت كمك به هم‎طرازان‎تان به شما پاداش داده مي‎دهد. LingQ درس‎هاي بسيار زيادي دارد كه به شكل متن همراه با فايل صوتي تعبيه شده‎اند و اين دروس به صورت رايگان در دسترس هستند.

12- Memrise (رايگان)

اين صرفاً يك دورۀ آموزشي به معناي سنتي آن نيست بلكه مجموعه‎اي از دوره‎هاي 12 زبانه است كه توسط خود كاربران تعبيه شده‎ و زبان‎هاي اشاره را هم شامل مي‎شود. با اين دوره مي‎توانيد بر اساس تكنيك تكرار واژگان كليدي را حفظ كنيد. حتي خودتان مي‎توانيد دوره‎اي را تعبيه كنيد تا همان واژه‎هاي خاصي را حفظ كنيد كه هميشه شما را به اشتباه مي‎انداختند.  

13- MIT OpenCourseWare (رايگان)

دوست داريد در MIT تحصيل كنيد؟ همۀ ما خواهان اين هستيم. با پيوستن به اين دوره مي‎توانيد برنامۀ درسي مربوط به كلاس‎هاي زبان را انتخاب و دانلود كنيد. اگر به ادبيات يا فرهنگ علاقه داريد مي‎توانيد به صحبت TedX اين شخص سر بزنيد كه دربارۀ آموزش خود در MIT گفته است.

{اين سايت تحت نظر دانشگاه MIT  است يعني مؤسسه فناوري ماساچوست – توضيح مترجم}

14- My Language Exchange (رايگان)

تا حالا پيش آمده كه موقع يادگرفتن يك درس خسته يا بي‎حوصله شده باشيد؟ اين سايت گزينۀ خوبي است تا بتوانيد تعامل اجتماعي داشته ‎باشيد و با كمك رفقايتان در سرتاسر دنيا موارد درسي را كامل كنيد. اين را هم بدانيد كه اين سايت يك ميليون عضو دارد كه مي‎توانند به بيش از 115 زبان صحبت كنند.

15- MyLanguages.org (رايگان)

در اين سايت دروس مربوط به 95 زبان به صورت رايگان وجود دارد و مي‎توانيد واژگان، گرامر و عبارات كوتاه و سريع را بياموزيد و سطح دانش خود را بسنجيد. دوره‎هاي ارائه ‎شده در اين سايت اغلب كتبي هستند و در كنار آنها ويدئوها و فايل‎هاي صوتي هم وجود دارد. اين روش براي زبان‎آموزان در حد متوسط مناسب است كه مي‎خواهند مهارت‎هاي گرامري خود را مرور كنند و در آن پيشرفت كنند.

16- Open Culture (رايگان)

اين سايت (طبق اظهارات خود) منبعي از بهترين رسانه‎هاي آزاد فرهنگي و آموزشي است كه اقدام به جمع آموري دوره‎ها و منابع رايگان براي كاربران خود ميكند. بخشي از اين منابع عبارتند از بلاگ و لينك‎هايي به 1000 دورۀ رايگان كه بسيار سودمند ميباشد. اين سايت صرفاً مختص دوره‎هاي زباني نيست با اين وجود مي‎توانيد منابع مربوط به بيش از 40 زبان را بيابيد.

17- Word2Word  (رايگان)

اين يك پايگاه داده‎اي گسترده و آنلاين حاوي دوره‎هاي رايگان مربوط به 119 زبان است و به اين دليل منحصربفرد مي‎باشد كه راه‎هاي يادگيري زبان و منابع عمومي چند زبانۀ بيشتري را در اختيار شما قرار مي‎دهد. نكته مهم ‎تر اينكه در اين سايت لينك‎ها و منابع مربوط به زبان‎هايي وجود دارد كه كمتر معمول هستند مثل فريزيان (Frisian) و مالايي (Malay).

منبع

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: طراحي سايت
[ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۰۴:۱۱ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

آخرين اطلاعات موجود در رابطه با ويروس هاي كامپيوتري به " ويروس پست الكترونيكي " اشاره دارد. عملكرد ويروس "مليزا " در سال 1999 بسيار ديدني بود. ويروس فوق از طريق مستندات ( سندها ) از نوع Word شركت مايكروسافت ، گسترش و توسط پست الكترونيكي ارسال و توزيع مي گرديد. عملكرد ويروس فوق بشكل زير بود :

فردي اقدام به ايجاد يك ويروس كرده ، آن را بعنوان يك سند Word براي " گروه هاي خبري اينترنت " ، ارسال مي كرد. در ادامه هر فرد ديگري كه فايل فوق را اخذ و آن را بر روي سيستم خود فعال مي كرد ، زمينه اجراء و فعال شدن ويروس را هم فراهم مي كرد. ويروس در ادامه ، سند ( بهمراه خود ويروس ) را از طريق يك پيام پست الكترونيكي براي اولين پنجاه نفر موجود در دفترچه آدرس ، ارسال مي كرد. پيام الكترونيكي شامل يك متن دوستانه بهمراه نام شخص بود، بنابراين گيرنده بدون هيچگونه نگراني اقدام به بازنمودن نامه مي كرد. در ادمه ويروس ، پنجاه پيام جديد را از كامپيوتر گيرنده پيام ، ارسال مي كرد. ويروس مليزا ، سريعترين ويروس از بعد گسترش تاكنون بوده است . همانگونه كه در ابتدا اشاره گرديد ، عملكرد و سرعت باورنكردني گسترش ويروس فوق باعث گرديد كه تعدادي از شركت هاي بزرگ ، سيستم هاي پست الكترونيكي خود را غيرفعال نمايند.

عملكرد ويروس ILOVEYOU ، كه در سال 2000 مطرح گرديد ، بمراتب ساده تر از ويروس مليزا بود. ويروس فوق شامل كد محدودي بود كه بعنوان يك Attachment ( ضميمه ) به يك پيام پست الكترونيكي متصل مي شد. افراديكه پيام را دريافت مي كردند با فعال نمودن ضميمه ، امكان اجراي ويروس را فراهم مي كردند. كد ارسال شده در ادامه نسخه هائي از خود را تكثير و براي افراديكه نام آنها در دفترچه آدرس بود، ارسال مي كرد.

ويروس مليزا از قابليت هاي برنامه نويسي توسط VBA)Visual Basic for Application) كه در Ms Word وجود دارد ، استفاده مي كرد. VBA يك زبان برنامه نويسي كامل بوده كه امكانات متعددي نظير : تغيير محتويات فايل ها و يا ارسال پيام هاي پست الكترونيكي را فراهم مي آورد. VBA داراي يك امكان مفيد و در عين حال خطرناك با نام " اجراي خودكار " است . يك برنامه نويس قادر به درج يك برنامه درون يك سند بوده و بلافاصله پس از باز نمودن سند ، شرايط اجراي كدهاي فوق فراهم خواهد شد. ويروس مليزا بدين طريق برنامه نويسي شده بود. هر شخص كه سند آلوده به ويروس مليزا را فعال مي نمود ، بلافاصله زمينه فعال شدن ويروس نيز فراهم مي گرديد. ويروس فوق قادر به ارسال 50 پيام پست الكترونيكي بوده و در ادامه يك فايل مركزي با نام NORMAL.DOT را آلوده تا هر فايل ديگري كه در آينده ذخيره مي گردد ، نيز شامل ويروس گردد.

برنامه هاي مايكروسافت داراي يك ويژگي خاص با نام " حفاظت ماكروها در مقابل ويروس " بوده كه از فايل ها و مستندات مربوطه را در مقابل ويروس حفاظت مي نمايد. زمانيكه ويژگي فوق فعال گردد ، امكان " اجراي خودكار " ، غيرفعال مي گردد. در چنين حالتي در صورتيكه يك سند سعي در اجراي خودكار كدهاي ويروسي نمايد ، يك پيام هشداردهنده برروي نمايشگر ظاهر مي گردد. متاسفانه ، اكثر كاربران داراي شناخت لازم و مناسب از ماكروها و ماكروهاي ويروسي نبوده و بمحض مشاهد پيام هشداردهنده ، از آن چشم پوشي و صرفنظر مي نمايند. در چنين مواردي ، ويروس با خيال آسوده اجراء خواهد شد. برخي ديگر از كاربران امكان حفاظتي فوق را غير فعال نموده و ناآگاهانه در توزيع و گسترش ويروس هاي كامپيوتري نظير مليزا ، سهيم مي گردند.

پيشگيري از ويروس

با رعايت چندين نكته ساده مي توان يك پوشش مناسب ايمني در مقابل ويروس هاي كامپيوتري را ايجاد كرد : 

● از سيستم هاي عامل ايمن و مطمئن نظير : يونيكس و ويندوز NT استفاده تا پوشش حفاظتي مناسبي در مقابل ويروس هاي سنتي ( نقطه مقابل ويروس هاي پست الكترونيكي ) ايجاد گردد.

● در صورتيكه از سيستم هاي عامل غير مطمئن و ايمن استفاده مي گردد ، سيستم خود را مسلح به يك نرم افزار حفاظتي در رابطه با ويروس ها ، نمائيد. 

● از نرم افزارهائي كه توسط منابع غير مطمئن توزيع و ارائه مي گردند ، اجتناب و نرم افزارهاي مربوطه را از منابع مطمئن تهيه و نصب نمائيد. در ضمن امكان بوت شدن از طريق فلاپي ديسك را با استفاده از برنامه BIOS ، غير فعال كرده تا بدين طريق امكان آلوده شدن ويروس از طريق يك ديسكت كه بصورت تصادفي در درايو مربوطه قرار گرفته شده است ، اجتناب شود.

● امكان "حفاظت ماكرو در مقابل ويروس " را در تمام برنامه هاي مايكروسافت فعال نموده و هرگز امكان اجراي ماكروهاي موجود در يك سند را تا حصول اطمينان از عملكرد واقعي آنها ندهيد. 

● هرگز بر روي ضمائمي كه بهمراه يك پيام پست الكترونيكي ارسال شده و شامل كدهاي اجرائي مي باشند ، كليك ننمائيد. ضمائمي كه داراي انشعاب DOC ( فايل هاي word) ، انشعاب XLS( صفحه گسترده ) ، تصاوير( فايل هاي با انشعاب GIF و يا JPG و ...) بوده ، صرفا" شامل اطلاعات بوده و خطرناك نخواهند بود ( در رابطه با فايل هاي word و Execl به مسئله ماكرو و ويروس هاي مربوطه دقت گردد ) . فايل هاي با انشعاب EXE,COM و يا VBS اجرائي بوده و در صورت آلوده بودن به ويروس ، با اجراي آنان بر روي سيستم خود زمينه فعال شدن آنها فرام خواهد شد. بنابراين لازم است از اجراي هرگونه فايل اجرائي كه بهمراه پست الكترونيكي براي شما ارسال مي گردد ( خصوصا" موارديكه آدرس فرستنده براي شما گمنام و ناشناخنه اس ) ، صرفنظر نمائيد.

با تحقق اصول فوق ، يك پوشش ايمني مناسب در رابطه با ويروس هاي كامپيوتري بوجود مي آيد.

علت ايجاد ويروس هاي كامپيوتري

انسان ويروس ها را ايجاد مي نمايند. برنامه نويس مجبور به نوشتن كد لازم ، تست آن بمنظور اطمينان از انتشار مناسب آن و در نهايت رها سازي و توزيع ويروس است . برنامه نويس همچنين مي بايست نحوه حملات مخرب را نيز طراحي و پياده سازي نمايد ( تبين و پياده سازي سياست حملات مخرب). چرا انسان ها دست به چنين اقداماتي زده و خالق ويروس هاي كامپيوتري مي گردند؟

در رابطه با سوال فوق ، حداقل سه دليل وجود دارد :

● دليل اول : اولين دليل مربوط به دلايل رواني با گرايش مخرب در وجود اين نوع افراد است . دليل فوق صرفا" به دنياي كامپيوتر برنمي گردد. مثلا" فردي بدون دليل ، شيشه اتومبيل فرد ديگري را شكسته تا اقدام به سرقت نمايد، نوشتن و پاشينن رنگ بر روي ساختمانها ، ايجاد حريق تعمدي در يك جنگل زيبا ، نمونه هائي در ساير زمينه ها بوده كه بشريت به آن مبتلا است .براي برخي از افراد انجام عمليات فوق ، نوعي هيجان ايجاد مي كند. در صورتيكه اين نوع اشخاص داراي توانائي لازم در رابطه با نوشتن برنامه هاي كامپيوتري باشند ، توان و پتانسيل خود را صرف ايجاد ويروس هاي مخرب خواهند كرد.

● دليل دوم : دليل دوم به هيجانات ناشي از مشاهده اعمال نادرست برمي گردد. تعدادي از افراد داراي يك شيفتگي خاص بمنظور مشاهده حوادثي نظير انفجار و تصادفات مي باشند. قطعا" در مجاورت منزل شما به افرادي برخورد مي نمايد كه عاشق يادگيري نحوه استفاده از باروت ( و يا ترقه ) بوده و اين روند ادامه داشته و همزمان با افزايش سن اين افراد آنها تمايل به ايجاد بمب هاي بزرگتر را پيدا مي نمايند. فرآيند فوق تا زمانيكه فرد مورد نظر خسته شده و يا به خود آسيبي برساند ، ادامه خواهد يافت . ايجاد يك ويروس كامپيوتري كه بسرعت تكثير گردد مشابه موارد فوق است . افراديكه ويروس هاي كامپيوتري را ايجاد مي نمايند ، بمبي درون كامپيوتر را ايجاد كرده اند و بموازات افزايش كامپيوترهاي آلوده ، صداي انفجار بيشتري بگوش فرا خواهد رسيد.

● دليل سوم : دليل سوم به حس خود بزرگ جلوه دادن و هيجانات ناشي از آن برمي گردد. ( نظير صعود به قله اورست ) اورست موجود است و هر فرد مي تواند مدعي صعود به آن گردد. در صورتيكه برنامه نويسي يك حفره امنيتي موجود در يك سيستم را مشاهده و امكان سوءاستفاده از آن وجود داشته باشد ، سريعا" بدنبال سوءاستفاده از وضعيت فوق (قبل از اينكه سايرين اقدام به ناكام نمودن وي را در اين زمينه داشته باشند) ، بر خواهند آمد.

متاسفانه اكثر ايجاد كنندگان ويروس هاي كامپيوتري فراموش كرده اند كه آنها باعث ايجاد خرابي واقعي براي افراد واقعي هستند ( هيچ چيز در خيال و رويا نمي باشد ) حذف تمام اطلاعات موجود بر روي هارد ديسك اشخاص ، يك خرابكاري واقعي و نه خيالي! است .صرف زمان زياد در يك شركت بزرگ براي برطرف نمودن فايل هاي آلوده به ويروس يك خرابكاري واقعي و نه خيالي ! است. حتي ارسال يك پيام ساده و بي محتوا نيز بدليل تلف شدن زمان ، يك نوع خرابكاري است . خوشبختانه قانون در اين زمينه سكوت نكرده و در اين راستا قوانين لازم تصويب و مجازات هاي سنگين براي افراديكه ويروس هاي كامپيوتري را ايجاد مي نمايند ، پيش بيني شده است.

منبع: نوپرداز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: طراحي سايت
[ ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۵۳:۵۶ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

در ابتدا بايد بدانيم كه اصلا چرا سئو براي فروشگاه هاي اينترنتي اهميت بالايي دارد؟

در پاسخ بايد گفت كه حدود 93 درصد از فعاليت هاي اينترنتي از طريق جستجو شروع مي شود. يعني وقتي كاربران به دنبال محصولات مورد نظر خود هستند از طريق موتور هاي جستجوگر مانند گوگل سايت شما را پيدا خواهند كرد. شركت هاي طراحي سايت بايد پلتفرمي را به شما ارائه دهند كه فروشگاه اينترنتي شما بتواند توسط موتور هاي جستجو بهينه سازي شود. با توجه به اين كه موتور هاي جستجو به عوامل متعددي مانند UI، سرعت سايت، متا تگ ها و... اهميت مي دهند سعي كنيد قالبي را انتخاب نماييد كه مناسب باشد. برخي از پلتفرم هاي ارائه شده توسط شركت ها فقط ويژگي هاي پايه اي سئو را دارند. به عنوان مثال فرض كنيد شما يك فروشگاه اينترنتي براي فروش لباس هاي مردانه داريد، يكي از محصولات شما يك ژاكت مخمل كتاني است كه به نام "برادلي" نامگذاري شده است و شما محصول را با نام "كت برادلي" در فروشگاه اينترنتيخود ليست مي كنيد. به دليل محدوديت هاي نرم افزار فروشگاه ساز شما، اين نام ممكن است به صورت خودكار به عنوان صفحه محصول، URL صفحه و نام محصول در ناوبري سايت شما قرار گيرد، در حالي كه مشتريان شما در حال جستجو "ژاكت برادلي" نيستند. آنها به احتمال زياد قصد جستجو "كت و شلوار مخمل كشي" را داشته اند. هنگام استفاده از اغلب نرم افزار هاي فروشگاه ساز رايگان، شما اين امكان را نخواهيد داشت كه اين مورد را اصلاح نماييد.

متاسفانه بسياري از صاحبان كسب و كار از اين محدوديت ها آگاه نيستند و تا زماني كه مدت زمان قابل توجهي را براي آپلود تصاوير محصول، توضيحات محصول و اطلاعات فروش هدر ندهند به اين مورد پي نخواهند برد. ما مي خواهيم بدانيم كه كدام نرم افزار هاي فروشگاه ساز براي سئو بهتر است و در ادامه به رتبه بندي اين نرم افزار ها پرداخته ايم. در زير ما به بررسي مهم ترين فاكتور هاي سئو براي مقايسه آن ها مي پردازيم:

 • لينك هاي ناوبري مستقل
 • عنوان صفحات
 • URL هاي مستقل
 • استفاده از تگ هاي متا
 • استفاده از تگ هاي ALT مستقل
 • تگ هاي H1 مستقل
 • آدرس هاي Canonical
 • ايجاد وبلاگ 
 • آيكون هاي شبكه هاي اجتماعي 
 • نقشه xml سايت 
 • استفاده از نام دامنه خودتان
 • استفاده از IP خودتان
 • ريدايركت هاي 301
 • دسترسي ربات هاي جستجوگر

 

لينك هاي ناوبري مستقل

لينك ناوبري

لينك هاي ناوبري جهت دسته بندي محصولات شما در قسمت منو ناوبري سايت قرار مي گيرند. بسياري از نرم افزار هاي فروشگاه ساز اين لينك هاي ناوبري را به صورت خودكار و با استفاده از نام هاي مشابه و دسته بندي ها توليد مي كنند. براي بهبود سئو سايت استفاده از پيوند هاي مستقل پيشنهاد مي شود. به عنوان مثال شما نام محصول خود را "موبايل سوني z1" درج مي كنيد و قطعا نمي خواهيد اين محصول در منو ناوبري سايت شما قرار بگيرد. امروزه اغلب اين نرم افزار هاي فروشگاه ساز اين امكان را به شما مي دهند تا منو هاي ناوبري را به هر چيزي كه دوست داريد تغيير دهيد.

 

عنوان صفحات

عنوان

عنوان صفحه متني است كه در بخش بالاي مرورگر نمايش داده مي شود. استفاده از عناوين قوي يكي از مزيت هاي سئو است كه سبب جستجو آن ها توسط موتور هاي جستجوگر به عنوان كلمات كليدي مي شود. برخي از نرم افزار هاي فروشگاه ساز اين عنوان ها را با استفاده از اسامي مشابه محصولات و دسته بندي محصولات به صورت خودكار توليد مي كنند كه به نظر ايده آل نخواهد بود. به عنوان مثال فرض كنيد شما يك محصول لباس زير به نام "روبي" داشته باشيد. بهتر است نام صفحه به گونه اي باشد كه مشتريان بالقوه شما را بيشتر جذب نمايد مثلا "لباس بدون آستين - روبي".

 

URL هاي مستقل

آدرس اينترنتي 

URL ها آدرس صفحه است كه در نوار آدرس مرورگر ها نمايش داده مي شوند. اگر در اين آدرس ها كلمات كليدي قرار داشته باشد يك مزيت براي سئو سايت محسوب مي شود. برخي از نرم افزار هاي فروشگاه ساز به طور خودكار URL هاي صفحه را با استفاده از نام هاي مشابه محصولات و دسته بندي محصولات توليد مي كنند. براي سئو بهتر است شما به طور مستقل URL هاي سايت خود را كنترل نماييد. 

به عنوان مثال ممكن است شما نام يك كت را "Dakota" ذخيره كنيد اما مشتريان به دنبال "http://www.YourShop.com/double-breasted-wool-coat-Dakota" باشند.

استفاده از تگ هاي متا

تگ متا 

تگ متا متني است كه در زير عنوان فهرست شما در نتايج Google ظاهر مي شود و به توصيف صفحه شما مي پردازد. هر چند اين توصيف ها ممكن است به طور مستقيم تاثير زيادي براي موتور هاي جستجو نداشته باشند اما در جذب بازديد كنندگان و افزايش كليك موثر خواهند بود كه اين مورد به خودي خود تاثير زيادي بر سئو سايت شما خواهد داشت. سعي كنيد از مطالب استفاده كنيد كه مرتبط با عنوان صفحه و جستجو بازديد كنندگان باشد در غير اين صورت مي تواند به سئو سايت شما آسيب برساند. برخي از نرم افزار هاي فروشگاه ساز به صورت خودكار اقدام به توليد اين مطالب با استفاده از محتويات صفحه شما مي كنند كه اين مورد نيز ايده آل نخواهد بود. 

استفاده از تگ هاي ALT مستقل

تگ alt تگ آلت براي اين به تصاوير اضافه شد تا يك تصويري را كه براي ربات ها و موتور هاي جستجو قابل مشاهده نيستند، توصيف كند. بسياري از نرم افزار هاي فروشگاه ساز به طور خوكار نام تگ را به عنوان ALT تصوير در نظر مي گيرند كه اين مورد نيز بهتر است به صورت مستقل و توسط كاربر صورت گيرد. 

تگ هاي H1 مستقل

تگ h1 

تگ هاي H1 معمولا عنوان اصلي صفحات وب سايت ها هستند و به شرطي كه به آن چه كه مردم جستجو مي كنند نزديك باشند، يك مزيت قوي سئو محسوب مي شوند. مثلا اگر محصولي تحت عنوان "موبايل سوني Z1" داريد بهتر است كلمات كليدي آن را طوري در عنوان خود قرار دهيد كه بيشتر توسط مردم جستجو مي شود.

آدرس هاي Canonical

canonical 

 

آدرس Canonical آدرس اصلي يك صفحه است كه ممكن است در بيش از يك مكان يافت شود. بعنوان مثال به دو آدرس زير توجه كنيد:

www.OnlineStore.com/shop/Toys/childrens-garden-swing

و همچنين: www.OnlineStore.com/shop/HomeandGarden/childrens-garden-swing 

 

موتورهاي جستجو مانند Google اين آدرس ها را به عنوان دو صفحه جداگانه، هر دو با محتواي يكسان مشاهده مي كنند. در اين صورت به دليل اين كه گوگل اصلا محتوا هاي تكراري را دوست ندارد، امكان جريمه وب سايت شما زياد مي شود. براي جلوگيري از اين مشكل، گوگل تگ "REL CANONICAL" را فراهم آورد كه به شما اجازه مي دهد مشخص كنيد كدام نشاني اينترنتي بايد به عنوان نسخه ترجيحي صفحه محسوب شود و از اين طريق مانع از هر گونه مسائل محتواي تكراري شويد. بيشتر نرم افزا هاي فروشگاه ساز امكان استفاده از آدرس هاي canonical را در اختيار كاربران قرار مي دهند اما مشكلات اغلب زماني به وجود مي آيد كه شما قصد ايجاد تغييرات در برخي فايل ها را داشته باشيد. به عنوان مثال، Shopify داراي دستورالعمل هايي براي دسترسي به فايل تم طرح بندي و اضافه كردن برخي كد ها به بخش آدرس هاي canonical مي باشد.

ايجاد وبلاگ 

وبلاگ 

با صرف نظر كردن از صفحات وب سايت شما كه توسط موتور هاي جستجو ايندكس مي شوند، مهم ترين عاملي كه بر نمايش صفحات وب سايت شما توسط موتور هاي جستجو تاثير مي گذارند، تعداد و كيفيت لينك هايي است كه به سايت شما اشاره دارد. هنگامي كه شما شروع به ساخت محتوا هاي با كيفيت و مناسب در قسمت وبلاگ سايت خود كنيد، بازديد كنندگان و مشتريان بيشتري را جذب خواهيد كرد و به تبع آن وب سايت شما لينك هاي با كيفيتي را نيز به دست مي آورد. 

متاسفانه برخي از نرم افزار هاي فروشگاه ساز وبلاگ را به عنوان يك ويژگي اضافي در نظر مي گيرند و شما مجبور مي شويد كه براي استفاده از آن هزينه هاي اضافي را پرداخت نماييد. 

آيكون هاي شبكه هاي اجتماعي 

شبكه اجتماعي 

آيكون هاي شبكه هاي اجتماعي به بازديدكنندگان شما اجازه مي دهند تا سايت، محصولات و پست هاي وبلاگ شما را در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك بگذارند. برخي از نرم افزار هاي فروشگاه ساز اين امكانات را رايگان در اختيار كاربران خود قرار نمي دهند و بابت استفاده از اين آيكون ها هزينه هاي اضافي دريافت مي كنند.

نقشه xml سايت

نقشه سايت 

 

نقشه سايت به موتور هاي جستجو كمك مي كنند تا محتواي وب سايت شما را به درستي بررسي و فهرست كنند. 

توجه داشته باشيد كه Sitemap XML از يك Sitemap HTML متفاوت است.  ايجاد اين صفحات به صورت دستي امكان پذير نيست و نرم افزار هاي فروشگاه ساز بايد بتوانند آن را به طور خودكار ايجاد كنند. قبلا برخي نرم افزار هاي فروشگاه ساز اين ابزار را به كاربران خود مي فروختند اما خبر خوب اين است كه الان شما مي توانيد نقشه سايت XML خود را به Google از طريق ماژول Google Webmaster Tools ارسال نماييد.

 

استفاده از نام دامنه خودتان

نام دامنه يك نام منحصر به فرد است كه وب سايت شما در اينترنت با آن نام يافت مي شود. نام دامنه شما معمولا با نام كسب و كار شما مشابه است مانند asos.com . نام دامنه بدون شك يكي از مهمترين عوامل در هنگام ايجاد يك فروشگاه آنلاين است. در حالي كه اغلب نرم افزار هاي فروشگاه ساز اجازه استفاده از نام دامنه خودتان مي دهند اما برخي از آن ها اين اجازه را با پرداخت هزينه خواهند داد در غير اين صورت شما بايد از زير دامنه هاي مربوط به سايت آن ها استفاده كنيد. مثلا شركت moonfruit به شما زير دامنه www.yourbusinessname.moonfruit.com براي استفاده مي دهد و اين كار نه تنها باعث كاهش اعتبار شما مي شود بلكه هر لينكي ورودي به سايت شما به معناي يك لينك مفيد براي سايت اصلي خواهد بود.

استفاده از IP خودتان

يك آدرس IP يك شماره منحصر به فرد است كه محل وب سايت شما را در اينترنت نشان مي دهد. براي مثال مي توان به وب سايت آمازون از طريق نام دامنه Amazon.com يا از طريق آدرس IP آن در 72.21.215.232 دسترسي داشت. ولي اغلب مردم ترجيح مي دهند از نام هاي ساده تر به جاي اعداد IP استفاده كنند، زيرا كه يادآوري آن ها نيز ساده تر خواهد بود. بيشتر نرم افزار هاي فروشگاه ساز،  فروشگاه هاي اينترنتي شما را با آدرس IP خودتان ارائه نمي دهند.

ريدايركت هاي 301

ريدايركت 301، فرماني است كه براي هدايت موتور هاي جستجو از يك آدرس اينترنتي به آدرس ديگري استفاده مي شوند. استفاده از آن معمولا هنگامي است كه يك محصول در دسترس نيست يا از ليست محصولات حذف شده است. وقتي كسي تلاش مي كند تا به نشاني اينترنتي گم شده دسترسي پيدا كند، يك خطاي 404 صفحه ناخواسته ناخواسته ايجاد مي شود كه اين مورد مي تواند يك امتياز منفي براي سايت شما ترقي شود. پس بهتر است هميشه چنين صفحاتي را هدايت كنيد. اغلب نرم افزار هاي فروشگاه ساز اين امكانات را به صورت رايگان در اختيار شما قرار مي دهند اما برخي از آن ها اين ويژگي را در ازاي پرداخت هزينه به شما ارائه خواهند داد. 

دسترسي ربات هاي جستجوگر

ربات هاي جستجوگر 

يك فايل robotx.txt يك فايل واقع در وب سرور شما است كه به موتور جستجو اطلاع مي دهد كه كدام صفحات يا بخش هاي وب سايت شما بايد يا نبايد بررسي شود. هر چقدر قدرت دامنه سايت شما بيشتر باشد وب سايت شما بيشتر توسط موتور هاي جستجو بررسي خواهد شد. اكثر نرم افزار هاي فروشگاه ساز به طور خودكار يك فايل robots.txt بر اساس مجموعه اي از مفروضات استاندارد ايجاد مي كنند.

برترين نرم افزار فروشگاه ساز كدام است؟

امتيازاتي كه نرم افزار هاي فروشگاه ساز در زمينه سئو كسب كرده اند: 

Platform NameLogoSEO Score
Shopify 98
WooCommerce 97
3DCart 95
Magento 95
BigCommerce 91
SquareSpace 91
Volusion 88
Weebly 75
Wix 75
GoDaddy 60
MoonFruit 51
PrestaShop 40
BigCartel 30
1&1 20
ZenCart 15
osCommerce 15

نتيجه نشان مي دهد كه Shopify و WooCommerce بهترين نرم افزار هاي فروشگاه ساز در زمينه سئو هستند. 

ترجمه از سايت: ecommerce-platforms

منبع مرتبط: طراحي فروشگاه اينترنتي نوپرداز

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: طراحي سايت
[ ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۸:۴۲ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

تقريبا مي توان گفت امروزه همه چيز در دنياي مجازي خلاصه شده است. مردم بخش زيادي از زمان خود را در فضاي مجازي سپري مي كنند و بيشتر كارهاي خود را به كمك اينترنت به آساني انجام مي دهند. به همين دليل است كه اينترنت تاثير مستقيمي روي دنياي اقتصاد داشته است و كمك زيادي به كسب و كارها و سازمان ها براي معرفي خود و تبليغات كرده است. طراحي وب سايت سازماني و شركتي از اين جهت حائژ اهميت مي باشد.

سازمان ها و شركت هاي مختلف نيز مي توانند از اينترنت استفاده كرده به معرفي شركت خود و خدماتي كه ارائه مي دهند بپردازند. با داشتن يك سايت علاوه بر اين كه به اعتبار خود مي افزايند؛ مي توانند بازدهي تبليغات را بالا ببرند. همچنين كاربران مي توانند از طريق سايت با شركت ارتباط داشته باشند.

حدود 48 درصد از كاربران اينترنت عقيده دارند داشتن يك سايت شركتي با طراحي خوب به شركت ارزش و اعتبار مي بخشد و حس اعتماد بيشتري ايجاد مي كند. نداشتن سايت از داشتن يك سايت با طراحي بد، بهتر است. زيرا يك سايت نامناسب مي تواند به شركت شما آسيب بزند.

مزيت هاي طراحي سايت هاي شركتي چيست؟

با توجه به مطالبي كه درباره ي اهميت و گسترش روز افزون نقش فضاي مجازي در زندگي انسان گفته شد؛ كسب وكار و تجارت شركت ها فقط به فضاي كار فيزيكي محدود نمي شوند. شركت هاي موفق همگي سايت هايي پربازديد براي پيشي گرفتن از ساير رقبا دارند. با داشتن يك سايت و ارائه ليست خدمات و فعاليت هاي خود، كاربران مي توانند بدون محدوديت زماني و مكاني با شركت شما آشنا شوند؛ از خدمات شركت استفاده كنند و با شما در ارتباط باشند.

چه شركت هايي مي توانند سايت داشته باشند؟

مهم نيست شركت و كسب و كارتان كوچك است يا بزرگ. مهم نيست شركتي تازه تاسيس داريد يا با قدمتي طولاني. همه ي شركت ها براي موفقيت و رقابت بايد در دنياي مجازي حضور داشته باشند؛ و اين جز با داشتن يك سايت مناسب و حضور در شبكه هاي اجتماعي امكان پذير نيست. خوشبختانه بستر اينترنت گسترده است و به راحتي مي توانيد يك سايت مناسب با شركتتان طراحي كنيد و پيشرفت بيشتري را شاهد باشيد.

نكات مهم در طراحي وب سايت هاي سازماني و شركتي

سايت شركت شما بايد، با توجه به نوع شركتتان و خدماتي كه ارائه مي دهيد طراحي شود و برخي امكانات و ويژگي ها را دارا باشد. براي مثال درگاه پرداخت اينترنتي، تماس با ما، ثبت نام كاربران و ... .

مهمترين نكته كه حتما بايد در طراحي سايت شركتتان رعايت كنيد؛ زمان بارگذاري صفحات سايت است. اگر زمان بارگذاري سايت زياد شود كاربران از سايت شما خارج شده و تاثير بدي روي سئو سايت شما نيز خواهد داشت.

سئو و بهينه سازي سايت هاي سازماني و شركتي

آيا تنها طراحي يك سايت خوب براي افزايش مشتريان كافيست؟ بايد بگويم خير. درگام بعدي پس از طراحي يك سايت خوب، بهينه سازي سايت براي موتور هاي جستجو بسيار مهم است. با قرار گرفتن در صفحات اول گوگل شما مي توانيد بازديد كنندگان بيشتري جذب كنيد.

سئو شامل فاكتور هاي مختلفي مانند توليد محتواي مناسب، لينك ها، كلمات كليدي و ديگر عوامل مي شود؛ كه بايد رعايت شوند.

طراحي سايت سازماني

 

منبع: https://nopardazco.net/blog/184

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۹:۲۲ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

استان تهران از پرجمعيت ترين استان هاي ايران است. مركز استان تهران، شهر تهران است كه پايتخت ايران نيز مي باشد. اين استان به علت جمعيت بسيار بالا، تمركز مراكز مهم و گسترش بيشتر تكنولوژي نسبت به استان هاي ديگر از وضعيت اقتصادي و كسب و كار خوبي برخوردار است. همچنين وجود كاخ ها و بناهاي زيبا، موزه ها، مراكز آموزشي و دانشگاه ها، مراكز خريد بزرگ و مهم و انواع كافه ها و رستوران ها باعث شده مردم از ساير نقاط ايران براي كار يا تفريح به اين استان سفر كنند.

با توجه به مطالب گفته شده رقابت بسيار شديدي در بين كسب و كارها در استان تهران وجود دارد. همچنين با پيشرفت تكنولوژي و سهولت انجام كارها با اينترنت، مردم به استفاده از اينترنت براي انجام بيشتر امور خود روي آورده اند. پس لزوم ورود به عرصه ي رقابت در دنياي مجازي براي موفقيت به وضوح روشن است.

طراحي سايت 

سفارش طراحي سايت تهران

در سفارش طراحي سايت، سليقه كارفرما بسيار اهميت دارد؛ و اين كارفرماست كه ساختار سايت را پيشنهاد مي دهد. پس شما بايد با مد نظر گرفتن پروژه خود، جزئيات را به صورت كامل براي متخصصان بيان كرده و پس از مشاوره با آن ها و رفع تمامي ابهامات، نتيجه اي حرفه اي و عالي بگيريد.  متاسفانه بسياري افراد با رجوع به افراد غيرمتخصص به علت عدم آگاهي يا تنها به خاطر هزينه پايين تر دچار مشكلات زياد و جبران ناپذيري مي شوند.

قطعا شركت ها و افرادي كه در داخل كشور هستند نسبت به شركت هاي خارجي ارجحيت بيشتري دارند؛ زيرا در صورت بروز هرگونه مشكلي مي توانيد به آن ها رجوع كنيد. همچنين اين افراد نسبت به رقابت و نوع كار در داخل كشور خودمان آگاهي بيشتري دارند.

شركت هاي زيادي براي طراحي سايت وجود دارند. مهمترين نكاتي كه بايد براي انتخاب يك شركت طراحي سايت بايد در نظر بگيريد، ساخت سايتي با ظاهر مناسب و پيشتيباني خوب است. اما خصوصيات يك شركت مناسب چيست؟

تخصص

انتخاب نيروي متخصص و حرفه اي بسيار ضروري است. نيرويي متخصص كه توانايي طراحي انواع سايت هاي مختلف را داشته باشد. همچنين با راه هاي گسترش كسب و كار، جذب مشتري و ديگر عوامل موفقيت كسب و كار آشنايي داشته باشد؛ و بتواند راهكار هايي خلاقانه و مفيد ارائه دهد.

خدمات پشتيباني

شركت هاي طراحي سايت نيز موظف به ارائه خدماتي پس از تحويل كار مي باشند. از جمله اين خدمات مي توان آموزش كار با پنل، پاسخ به پرسش هاي مشتري و پشتيباني از سايت تا حداكثر يك سال مي باشد. برخي شركت ها با توجه به تعرفه هايشان كار سئو و توليد محتوا نيز انجام مي دهند.

تعهد

در شركت هاي طراحي سايت داشتن تعهد كاري نسبت به مشتريان بسيار مهم است. بسيار مهم است كه شركت بتواند پروژه را به موقع تحويل دهد و شكل و شمايل سايت مورد تاييد كارفرما باشد. علاوه بر اين ها تعهد در ارائه خدمات پشتيباني نيز بسيار مهم است كه در همين مقاله توضيح داده شد.

هزينه طراحي سايت

شركت ها قيمت هاي مختلفي را براي بهينه سازي و طراحي سايت ارائه مي دهند. اين تعرفه ها در شهرهاي مختلف نيز متفاوت است. به طور كلي قيمت پيشنهادي براي طراحي يك سايت بر اساس جزئيات سايت مورد نظر، ظاهر و اختصاصي بودن كد ها تعيين مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۰۹:۲۲ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

تنها چند درصد از مردم جهان مي‌توانند بدون هيچ مشكلي وارد اين هتل‌ ها شوند و چند روزي در آن اقامت داشته باشند. بين هتل‌هاي پنج ستاره جهان، تعدادي بسيار لوكس و ديدني هستند و شايد بتوان لقب «پنج ستاره‌ي هتل‌هاي پنج ستاره» را به آن‌ها داد. نوع سرويس‌دهي و امكانات هتل براي درجه يك هتل بي‌شك مهم است. اما در اينجا، علاوه بر تمام موارد و فاكتورهاي يك هتل پنج ستاره، قدمت و سابقه آن هتل نيز در نظر گرفته مي‌شود. در ادامه با 10 هتل لوكس و باسابقه آشنا خواهيد شد. هتل كاخ تاج‌محل – بمبئي اين هتل در سال 1903 در شهر بمبئي ساخته شد و در آن روزها اولين بناي مهم كنار آب شهر بمبئي بود. اين هتل اولين هتلي در هندوستان بود كه آسانسور داشت. هتل كاخ تاج‌محل يكي از زيباترين هتل‌هاي جهان است.

زيبايي خارق‌العاده، خدمات بي‌نظير و شكوه آن منحصر به فرد است. اين هتل داراي 560 اتاق و 44 سوئيت بوده و آمار خدمه آن به 1500 نفر مي‌رسد. در سال ۲۰۰۸ ميلادي به اين هتل بر اثر يك رشته عمليات تروريستي در بمبئي خسارات عمده‌اي وارد شد، با اين حال، همچنان يكي از جذاب‌ترين مقاصد گردشگران خارجي است. گفته مي‌شود كه باراك اوباما در جريان سفرش به هند در سال 2010 در اين هتل اقامت داشت. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد .   هتل بورلي هيلز – لس آنجلس هتل بورلي هيلز در سال 1912 ساخته شد و مهمانان هاليوودي بسياري را به خود ديده است. هر شب اقامت در اين هتل نزديك به هفتصد دلار است. در سال 1948 در نماي بيروني هتل از رنگ صورتي استفاده شد تا نور خورشيد را بازتاب دهد و بعدها اين هتل در كاور آلبوم مشهور «هتل كاليفرنيا» به كار گرفته شد. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد . در جهانگرد بخوانيد : مترو بوداپست هتل ريتز پاريس اين هتل در سال 1898 باز شد و از آن روز تاكنون بالاترين استانداردهاي يك هتل لوكس را داشته است. البته فقط نبايد به ادعاي صاحب هتل بسنده كرد. كافي است به ببينيد چه كساني به اين هتل‌ها رفته‌اند. چندين سوئيت هتل به نام مهمانانش نام‌گذاري شده است، مانند كوكو شانل، ارنست همينگوي و اينگريد برمن . سوفيا لورن مي‌گويد كه اين هتل عاشقانه‌ترين هتل جهان است. هتل ريتز پاريس به كاخ وندوم اشراف دارد. همچنين در چندين فيلم كلاسيك نيز از اين هتل استفاده شده و البته طراحي و دكور آن كاملا لوكس و بي‌نظير است. اين هتل به دليل بازسازي در سال 2012 بسته شد و تا چند ماه ديگر مجدد باز مي‌شود. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد . پنينسولا هنگ‌كنگ اين هتل لقب «بانوي بزرگ شرق» را يدك مي‌كشد و واقعا هم لايق اين عنوان است. پنينسولا در لغت به معناي شبه جزيره بود و نام آن از موقعيت جغرافيايي هتل گرفته شده است، زيرا هتل پنينسولا در جنوبي‌ترين نقطه «شبه‌جزيره كولون» واقع شده است. هتل پنينسولا در سال 1928 افتتاح شد و تا به امروز تعيين‌كننده استانداردهاي لوكس در هنگ‌كنگ بوده است. امكاناتي خاص مانند خودرو لوكس رولز-رويس فانتوم و حتي جت خصوصي براي مهمانان ويژه در اين هتل موجود است.

اين هتل اولين هتل هنگ‌كنگ نيز مي‌باشد. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد . هتل پلازا – نيويورك اين هتل در سال 1907 افتتاح شد و در سال 1969 به نماد رسمي نيويورك تبديل شد. بي‌شك مي‌توان گفت كه هتل پلازا مشهورترين هتل نيويورك است. اين هتل در خيابان پنجم واقع شده و فضاي چندين فيلم و داستان به آن گره خورده است. بخش‌هايي از فيلم‌هاي معروف گتسبي بزرگ و تنها در خانه 2 در اين هتل قرن بيستي فيلم‌برداري شده است. هتل پلازا مهمانان خاص نيز كم نداشته است. ليزا مينلي، اِلنور روزولت، مايلز ديويس و گروه بيتلز در اين هتل اقامت داشته‌اند. در جهانگرد بخوانيد : نكات مهم در مورد خطر طوفان براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد .  

هتل رافلز – سنگاپور بنيان‌گذار سنگاپور «استمفورد رافلز» بود و نام اين هتل برگرفته از او است. هتل مجلل و باشكوه رافلز در ابتداي كار خود يك مهمان‌سراي كوچك 10 اتاقي بود. اما امروزه اين هتل با 125 سال قدمت مشهورترين هتل آسيا است. چندين شخصيت مهم ادبيات و سينما مانند همينگوي، آلفرد هيچكاك و روديارد كيپلينگ از مهمانان ويژه اين هتل بودند. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد . هتل كلاريج لندن هتل كلاريج در سال 1898 افتتاح شد. اين هتل پنج ستاره در طول جنگ جهاني دوم ميزبان چندين شخصيت برجسته بين‌المللي بود. در واقع مي‌توان گفت كه اين هتل پرماجراترين هتل انگلستان است. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد . هتل ريتز لندن هتل ريتز لندن در سال 1906 در خيابان پيكادلي لندن ساخته شد و در واقع اولين هتل اين شهر بود كه در هر اتاق حمام داشت. اين هتل در تاريخ 109 ساله خود ميزبان اشخاصي مانند كينگ ادوارد سوم و چارلي چاپلين بوده است.

در جنگ جهاني دوم نيز وينستون چرچيل، شارل دوگُل و آيزنهاور به صورت مرتب در اين هتل قرار مي‌گذاشتند. از هتل ريتز لندن در چندين فيلم از جمله فيلم «ناتينگ هيل» استفاده شده است. براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد .

هتل شِلبورن – دوبلين در قلب شهر دوبلين، هتلي مجلل و باشكوه وجود دارد كه زيبايي خود را به رخ هتل‌هاي ديگر مي‌كشاند. اين هتل قديمي‌ترين و تاريخي‌ترين هتل ايرلند است كه در سال 1824 ساخته شد. نيروهاي انگليسي در سال 1916 و در «شورش عيد پاك» اين هتل را در كنترل خود درآوردند، سپس از آن براي فعاليت‌هاي نظامي خود در جنگ جهاني اول استفاده كردند. نگارش قانون اساسي ايرلند در سال 1922 در اتاق 112 اين هتل صورت گرفت و به همين دليل به آن اتاق «اتاق قانون اساسي» مي‌گويند.اگر به تاريخ رنگارنگ آن هم نگاه نكنيم، به جرات مي‌توان گفت كه بزرگترين و زيباترين هتل دوبلين همين هتل است. هتل شلبورن با نماي رنسانسي، لوسترهاي بلوريِ تزئيني، ستون‌هاي مرمري و دكور مجلل خود گوي سبقت را از تمام رقباي خود دزديده است. در جهانگرد بخوانيد : نخستين عكس سلفي ايراني براي مشاهده اين هتل بر روي نقشه گوگل مپ بر روي دكمه مكان ياب كليك نماييد .

هتل والدورف آستوريا – نيويورك هتل «والدورف آستوريا» در خيابان پارك در منهتن قرار دارد و روزي بلندترين هتل جهان بود. گرچه امروز يك هتل ديگر اين عنوان را از آن خود كرده، اما هتل والدورف همچنان يكي از نمادهاي شهر نيويورك است. هر چه نباشد اين هتل ميزبان تمام روساي جمهور ايالات‌متحده از هوور تا اوباما بوده است. حتي يك فضاي محرمانه در زير هتل وجود داشت كه مهمانان ويژه‌اي مانند فرانكلين روزولت از آن استفاده مي‌كردند كه البته ديگر قابل استفاده نيست.

اين هتل مفهوم خدمات 24 ساعته را جا انداخت و موجب تغيير و تحول اساسي در نظام هتلداري گشت. سرپيشخدمت‌ »اُسكار تچركي» در سال 1893 سالاد معروف «والدورف» را درست كرد كه هنوز هم نام آن در منوي هتل مي‌درخشد. ** البته يك ماجراي جنجالي از ما ايراني‌ها در تاريخ اين هتل وجود دارد. «حسينقلي خان صدرالسلطنه» معروف به «حاجي واشنگتن» نخستين سفير ايران در آمريكا بود كه به علت آبروريزي ناشي از ذبح گوسفند در بالكن هتل والدورف آستورياي نيويورك در روز عيد قربان به تهران احضار شد. ناصرالدين شاه خطاب به او گفته بود: «ما را نزد جوان‌ترين دولت دنيا بي‌آبرو كردي و ملت چندين هزار ساله ما سخره عالميان كردي. خدا از تو نگذرد.» **

در سايت جهانگرد بيشتر بخوانيد : جهانگرد.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۶:۱۶ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

فروشگاه هاي اينترنتي، در واقع سايت هايي هستند كه كالا يا خدماتي را به صورت آنلاين، ارائه مي دهند. در اين مقاله قصد داريم به معرفي برترين فروشگاه اينترنتي از نظر خلاقيت، نوآوري، ميزان بازديد، تجربه كاربري، نحوه ي بازاريابي، تجربه خريد و ديگر موارد بپردازيم و مزايا و معايب هر كدام را بيان مي كنيم.

فروشگاه اينترنتي ديجي كالا

ديجي كالا 

ديجي كالا، سايتي است كه از حدود 10 سال قبل، فعاليت خود را شروع كرده است و مانند همه ي فروشگاه ها، كار خود را به ارائه ي محصولاتي با تنوع پايين آغاز نموده است. اين فروشگاه، بزرگترين فروشگاه اينترنتي ايران از ديد عموم است.  

يك مورد در فروشگاه ديجي كالا وجود دارد كه در آن به هنگام خريد محصولات، چنانچه مبلغ خريد بالاتر از 100 هزار تومان باشد، هزينه ارسال تنها براي يكي از آن محصولات از مشتريان گرفته مي شود.

تمركز به رضايت مشتري، مزيت كليدي اين وب سايت است كه هميشه به آن اهميت داده است.

ديجي كالا از همان ابتدا، كالاهاي خود را به صورت حرفه اي معرفي كرده است و همين ويژگي باعث شده است كه كاربران براي كسب اطلاعات درباره ي كالاهاي مختلف، به ديجي كالا مراجعه كنند.

ديجي كالا اولين سايت آنلاين خريد اينترنتي كالاست كه در ترويج فرهنگ خريد اينترنتي در ايران نقش بسيار موثري داشته است و حتي در گذر زمان با افزايش تعداد فروشگاه هاي اينترنتي، هنوز هم بهترين سايت خريد است.

خلاقيت ديجي كالا و نوآوري هايش در نحوه ي ارسال كالاها و هم چنين پيشنهادات ويژه، از ديگر ويژگي هايي است كه به جذابيت اين سايت مي افزايد.   

مزاياي ديجي كالا

سرعت بسيار بالاي سايت ديجي كالا و جستجوي سريع در آن، تجربه ي كاربري فوق العاده، پيشنهادات روزانه جذاب، ايميل ماركتينگ، راه اندازي بخش بازارچه آنلاين (Marcketplace )، امكان مطلع شدن از موجود شدن كالاها، 7 روز گارانتي كالاهاي خريداري شده، ثبت نام سريع در هنگام سفارش، نرم افزار مناسب گوشي هوشمند و ... همگي از مزيت هاي فروشگاه اينترنتي ديجي كالا هستند.

معايب ديجي كالا

اما از معايب ديجي كالا مي توان به كاهش سرعت ارسال سفارشات ( اخيرا )، عدم امكان تعقيب دقيق وضعيت سفارش، نداشتن سيستم تخفيف به هنگام خريد، عدم ارسال كالاها در يك سبد خريد، نداشتن بخش شكايات مشتريان و نداشتن نرم افزار مخصوص تبلت، اشاره كرد.

فروشگاه اينترنتي باميلو

باميلو

اين فروشگاه، توسط يك شركت غير ايراني به نام راكت اينترنت حمايت و راه اندازي شده است. مركز مديريتي اين شركت در برزيل است كه با شناسايي استارت آپ هاي موفق آنلاين در كشورهاي موفق جهان و پياده سازي مجدد آن استارت آپ ها در كشورهاي ديگر، سعي در گسترش فعاليت تجاري خود داشته است.

اين شركت در ايران نيز توسط همكاري با MTN تصميم بر سرمايه گذاري بروي استارت آپ هاي ايراني گرفت. اين شركت علاوه بر سرمايه گذاري مطرح در فروشگاه باميلو، در پروژه تاكسي ياب (‌ كه امروزه به اسنپ شهرت دارد ) نيز سرمايه گذاري كرده است.

كمپين حراجمعه، در سايت باميلو، كه شامل تخفيفات خوب در آخر سال است، موجب شد نظر كاربران زيادي به سمت باميلو جلب شود.

 سيستم تخفيف هاي روزانه اخيرا به باميلو اضافه شده است كه توجه مشتريان زيادي را به خود جلب كرده است. به عنوان مثال به مدت يك هفته تمام سفارش هاي بالاي 30 هزار تومان را با ارسال رايگان براي مشتريان خود مي فرستد.

براي خريد از سايت باميلو، بايد قبل از تاييد سفارش، هماهنگي هايي با فروشنده كالا صورت بگيرد. بعد امكان خريد وجود خواهد داشت.

تجربه هاي كاربران باميلو چندان مثبت نيست. طراحي سايت باميلو بسيار شلوغ و با بنرهاي بزرگ است كه اين موجب خستگي كاربران شده است.

مزاياي باميلو

از جمله مزاياي باميلو، تخفيف هاي شگفت انگيز و مشخص بودن زمان دقيق تحويل كالا است. به علاوه ثبت سفارش آنلاين سريع، امكان سفارش كالا از چند فروشنده بصورت هماهنگ، ثبت نام سريع در هنگام ثبت سفارش، پيشنهاد تخفيف هاي روزانه و تخفيفات هفتگي، نمايش محصولاتي كه اخيرا اضافه شده اند، ارسال رايگان به سراسر كشور براي سفارشات بالاي 75 هزار تومان، نرم افزار مخصوص موبايل هوشمند و تبلت و ... از ديگر مزاياي فروشگاه اينترنتي باميلو است.

معايب باميلو

تجربه ي كاربري نا مناسب، همانطور كه گفته شد مهم  ترين عيب باميلوست. همچنين در باميلو صفحه ي اصلي، بيش از حد شلوغ است، سفارشات به موقع ارسال نمي شود، فروشندگان زياد مشكلاتي را ايجاد كرده است، نوآوري و خلاقيت در باميلو كم رنگ تر از ديجي كالا است، محصولات ناموجود از روي سايت پاك مي شوند، سيستم وفاداري و تخفيف لحظه اي در سايت وجود ندارد و روش هاي تبليغاتي غير استاندارد هستند.  

 باميلو، با مزيت هايي كه دارد ( هم چون تخفيف هاي شگفت انگيز، پيشنهاد هاي روزانه و ... ) در جايگاه بعدي از بهترين فروشگاه هاي اينترنتي در ايران قرار دارد.

فروشگاه اينترنتي ديجي استايل

ديجي استايل 

اين سايت در واقع متعلق به ديجي كالا است كه در زمينه لباس به صورت اختصاصي اقدام به راه اندازي سايت جديدي به نام ديجي استايل كرده است. اما تجربه ي ديجي كالا در زمينه ي فروشگاه اينترنتي باعث شده است فروشگاه اينترنتي جديدش، باز هم جزء برترين ها باشد.

در اين سايت به راحتي مي توان لباس هاي متنوع را با پرو واقعي، مشاهده و انتخاب كرد.  

مزاياي ديجي استايل

سرعت سايت ديجي استايل بسيار بالاست و جستجو سريع انجام مي شود. تجربه ي كاربري اين سايت، فوق العاده است. اين سايت با تمام برند هاي لباس كشور قراداد دارد. مهلت تست واقعي براي پرو لباس به مشتريان داده مي شود. كليه كالاها در يك سبد ارائه مي شوند. كالاهاي ارائه شده بصورت دقيق معرفي شده اند. كالاهاي خريداري شده از سايت ديجي استايل 7 روز گارانتي دارند. مشخصات دقيق محصولات، سايز و رنگ آن ها در سايت موجود است. امكان ثبت نام سريع در هنگام سفارش كالا وجود دارد. ديجي استايل، نرم افزار مناسب گوشي هاي هوشمند را طراحي كرده است. و ...

معايب ديجي استايل

اما در اين فروشگاه، امكان لغو يا تغيير سفارش همچنين امكان تعقيب دقيق وضعيت سفارش، پس از سفارش وجود ندارد. سيستم تخفيف به هنگام خريد ندارد. خدمات خاص به مشتريان خاص كه خريد هاي زيادي دارند، داده نمي شود. بخش شكايات براي مشتريان در اين سايت وجود ندارد و شكايات پيگيري نمي شوند. اين سايت هم مثل ديجي كالا، نرم افزار مخصوص تبلت را ندارد.

فروشگاه اينترنتي مديسه

 مديسه 

اين فروشگاه، كار خود را با ارائه لباس به مشتريان آغاز كرد و بعدا بخش لوازم خانه و خوراكي و آشاميدني را به سايت اضافه كرد.

در اين سايت، يك سيستم هوشمند وجود دارد كه با عضويت كاربر فعال مي شود و موجب مي شود كه در مراجعه هاي بعدي كاربر، پيشنهاداتي متناسب با سليقه ي كاربر به او داده شود.

مزاياي مديسه

مديسه، سايتي است كه واسط كاربري جذاب و زيبايي دارد. سرعت اين سايت بسيار بالاست. مديسه تخفيف هاي روزانه مدت دار دارد. جستجو در سايت سريع و جذاب است. قيمت كالا در مديسه تضمين شده است. محصولات ارائه شده داراي ضمانت اصالت هستند و خريد هاي بالاي 100هزار تومان رايگان ارسال مي شوند.

معايب مديسه

در فروشگاه مديسه، عضويت به هنگام خريد، بسيار پيچيده است. براي عضويت بايد به صفحه ي ديگري رفت. جمع كل خريد در هنگام سفارش كالاها در سبد خريد نمايش داده نمي شود. عكس هاي استفاده شده براي لباس ها جذابيت لازم را ندارند. و ...

طراحي سايت مديسه، توسط گروه غير ايراني است كه همه ي تيم آن به جز بخش فروش و پشتيباني، غير ايراني هستند. با اين حال، فروشگاه مديسه توانسته است با خلاقيت هاي خود به يكي از بهترين فروشگاه هاي اينترنتي در ايران، تبديل شود.

تا اينجا 4 مورد از بهترين فروشگاه هاي اينترنتي در ايران را به همراه مزايا و معايب آن ها بيان كرديم. در ادامه 6 مورد از ديگر فروشگاه هاي برتر اينترنتي را مختصرا بررسي مي كنيم.

فروشگاه اينترنتي زنبيل

فروشگاه زنبيل  

فروشگاه اينترنتي زنبيل، از جمله فروشگاه هايي است كه كار خود را با عرضه كالاهاي متنوع آغاز نموده است و تقريبا استاندارد هاي اوليه يك فروشگاه اينترنتي را دارا مي باشد.

قميت محصولات در زنبيل بسيار مناسب است و اين مزيت را براي مشتريان قائل است كه با عضويت و خريد كالاها، سود تعلق گرفته از هر خريد را به مشتري اعلام مي كند. همچنين، اين فروشگاه، در كنار اين كه ضمانت 7 روزه را براي كالاهاي خريداري شده دارد، 5 روز به مشتري فرصت مي دهد تا اگر از هزينه اي كه براي كالاي مورد نظر پرداخت شده است، ناراضي است، آن را به زنبيل برگرداند.

فروشگاه اينترنتي كيميا آنلاين

كيميا آنلاين 

اين فروشگاه، ارائه دهنده سخت افزار هاي كامپيوتر و محصولات ديجيتال است كه طراحي سبك و جذابي كه دارد، سرعت سفارش كالا را در آن بالا برده است.

 در اين فروشگاه، پس از سفارش محصولات مختلف، پيشنهاداتي براي خريد لوازم هاي جانبي و خدمات ضروري مربوط به آن محصول را مشاهده خواهيد كرد.

بخش ديگري كه در كيميا آنلاين وجود دارد و در فروشگاه هاي اينترنتي ايراني كمتر ديده شده است، قسمت ثبت تيكت پشتيباني است. كيميا آنلاين با اين ويژگي ها، به يكي از 10 فروشگاه اينترنتي برتر ايراني تبديل شده است.

فروشگاه اينترنتي شيكسون

شيكسون 

يكي از برترين و جذاب  ترين فروشگاه هاي اينترنتي لباس، فروشگاه شيكسون است. تصاوير لباس ها و ست ها در سايت شيكسون، توسط عكاسان حرفه اي خود شيكسون تهيه شده اند و تصاوير بسيار واقعي هستند. اين فروشگاه، فقط ارائه دهنده ي لباس است كه انواع متنوع لباس در رنگ بندي ها و سايز بندي هاي مختلف ارائه مي شوند. خريد از شيكسون به گونه اي است كه مي توانيد لباس را درب منزل تحويل بگيريد و پرو كنيد و در صورتي پسند كرديد، مبلغ را پرداخت كنيد.

 مزاياي شيكسون

اين سايت داراي واسط كاربري بسيار جذاب است و سرعت سايت بالاست. تنوع كالا در شيكسون بالاست. در اين سايت پيشنهادهاي تخفيف روزانه ارائه مي شود. در اين فروشگاه محصولات كاملا با تصاوير سايت مطابقت مي كند. خريدهاي بالاي 75 هزار تومان رايگان ارسال مي شود. لباس هاي تك سايز به قيمت ويژه ارائه مي شوند.

 

 معايب شيكسون

از جمله مشكلات آن اين است كه عضويت در سايت شيكسون سخت و پيچيده است. روش هاي ارسال تنوع ندارد و غيره.

فروشگاه اينترنتي تهران كالا

تهان كالا 

يكي از قديمي ترين فروشگاه هاي آنلاين ايراني، فروشگاه اينترنتي تهران كالا است كه كار خود را با فروش لوازم خانگي آغاز كرده است.

انواع لوازم خانگي با توليد كننده هاي مختلف در اين وب سايت ارائه مي شوند. توضيحات مربوط به هر محصول به صورت دقيق و با تصاويري كاملا واضح در سايت گذاشته شده است.

پرداخت در محل، در شهرهاي تهران، كرج، شيراز، اصفهان و مشهد، از جديدترين امكانات اين سايت است. اما از لحاظ فني و ظاهري، سايت تهران كالا، از همان ابتدا تغيير نكرده است. در اين فروشگاه سفارش محصول فقط با كليد ثبت نام امكان پذير است و پس از اضافه كردن كالا به سبد خريد، دكمه ي ثبت نهايي وجود ندارد.

محصولات خانگي كه اين سايت، ارائه مي دهد، بسيار زياد است اما درباره مشخصات فني هر كدام، چيزي نگفته است.

فروشگاه اينترنتي فينال

فينال 

اين فروشگاه توسط شركت ريز موج كه بزرگترين توليد كننده لوح هاي فشرده در ايران است، راه اندازي شده است و لوح هاي فشرده اي كه ارائه مي شود با برند فاينال هستند.

در اين سايت، پيدا كردن دكمه اضافه كردن كالا به سبد خريد سخت است و كالاها فقط براي شهر تهران و حومه آن رايگان ارسال مي شود.

فروشگاه اينترنتي فينال، علاوه بر لوح فشرده، در بازار مواد غذايي نيز وارد شده است و به ارائه انواع مواد غذايي و همچنين لوازم التحرير و مواد بهداشتي در وب سايت خود مي پردازد.

تعداد بالاي محصولات اين سايت به علاوه ي طراحي تقريبا خوب آن همچنين ريسپانسيو سايت فينال كه خيلي خوب كار شده است، موجب شده است در بين 10 فروشگاه برتر اينترنتي قرار گيرد.

فروشگاه اينترنتي چاره

چاره 

تنوع بالاي محصولات فروشگاه چاره، شهرت بسيار دارد و در واقع سايت چاره كار خود را با تأكيد بر محصولات متنوع آغاز نموده است و هميشه عددي را در صفحه اصلي آن با عنوان تعداد تنوع كالا مي توان مشاهده كرد.

اين سايت نيز همانند سايت تهران كالا، يكي از فروشگاه هاي قديمي ايراني است. از قديم محصولات خود را با خودروهايي كه روي آن ها چاره نوشته است به مشريان تحويل مي دهد.

اين فروشگاه به همراه فروشگاه shop.ir در گذشته از بهترين فروشگاه هاي اينترنتي در ايران بودند كه اكنون با وجود فروشگاه هايي هم چون ديجي كالا، از عرصه رقابت كنار رفتند.  

مزاياي چاره

همانطور كه گفته شد، تنوع محصولات در فروشگاه چاره نسبت به فروشگاه هاي هم سطح خودش بسيار بالاست. محصولات به راحتي براي مشتريان ارسال مي شوند و امكان پيگيري از وضعيت ارسال وجود دارد. در اين سايت يك سوپر ماركت آنلاين راه اندازي شده است. چاره، داراي نرم افزاري براي گوشي هاي هوشمند نيز مي باشد. 

معايب چاره

در فروشگاه چاره، قيمت محصولات نسبت به رقبا بيشتر است. واسط كاربري قديمي و كسل كننده است. بخش محصولات جديد و پرفروش ندارد. عضويت به هنگام خريد كاملا پيچيده است. تكنولوژي رسپانسيو در سايت را ندارد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۶:۵۹ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

آيا مي دانيد كه شما به صورت ميانگين هر چند دقيقه يك بار به تلفن همراه هوشمند خود نگاه مي كنيد و از آن استفاده مي نماييد؟ بر اساس آمارهاي ارائه شده توسط مركز آمار و تحقيقات بين الملل ، افرادي كه از تلفن هاي همراه هوشمند استفاده مي نمايند در روز چيزي حدود 2617 بار به صورت ميانگين گوشي تلفن همراه خود را لمس مي كنند و جالب است بدانيد كه ميانگين روزانه استفاده از تلفن همراه كه توسط اين موسسه تخمين زده شده است چيزي در حدود 145 دقيقه در روز مي باشد.
خب به نظر مي آيد كه براي برنامه نويسان تلفن هاي همراه و بازاريابان ديجيتال خبر خوبي باشد ، زيرا اگر بخواهيم به اين آمار و ارقام استناد كنيم اكنون زمان آن رسيده است كه برنامه نويسي براي تلفن هاي همراه و بازاريابي كاربران هدف از طريق تلفن هاي همراه را آغاز نماييم. جالب است بدانيد كه كاربران موبايل از جمله فعال ترين و در دسترس ترين كاربران به حساب مي آيند و بازاريابي از جامعه هدف كاربران تلفن هاي همراه كاري آسان و در عين حال بسيار تاثير گذار خواهد بود.
مزيت كاربران هدف موجود در ميان كاربران تلفن هاي همراه آن است كه شما مي توانيد آنها را به سادگي از طريق اپليكيشن موبايل بيابيد و مي توانيد آنها را به سادگي مجاب كنيد كه از محصولات شما ديدن كنند و آنها را يكبار امتحان نمايند و سپس مي توانيد آنها را مجاب كنيد كه از شما خريد كنند و يا در مجموعه اعضاي گروه ها و شبكه هاي شما عضو شوند.
بازاريابي تلفن ها همراه هر روز رو به پيشرفت است و اين تلفن هاي همراه دنياي بازاريابي ديجيتال را متحول كرده است و بخش عمده اي از بازاريابي ديجيتال را به خود اختصاص داده است. بسياري از صاحبان برندهاي مختلف امروزه به جديدترين تكنولوژي بازاريابي ، يعني اپليكيشن هاي تلفن همراه هوشمند روي آورده اند و مي خواهند كه از اين تكنولوژي براي بازاريابي هاي خود استفاده نمايند تا بتوانند برند خود را به كاربران بشناسانند و مشتريان بيشتري براي خود جذب كنند.
پس اگر شما نيز مي خواهيد از اين فرصتي كه در عرصه بازاريابي ديجيتال ايجاد شده است استفاده نماييد و از مزاياي اپليكيشن هاي موبايل بي بهره نمانيد بايد بيشتر درباره طراحي اپليكيشن هاي موبايل بدانيد. حقيقت آن است كه اگر بخواهيد اپليكيشن خوبي توليد كنيد بايد بتوانيد ابزار مناسب و كارآمدي را براي طراحي اپليكيشن خود انتخاب نماييد. اما مهمتر از ابزاري كه شما براي توسعه اپليكيشن خود استفاده مي نماييد ، زبان برنامه نويسي انتخابي شما براي طراحي اپليكيشن مي باشد. شما بايد زبان برنامه نويسي مناسبي را انتخاب نماييد كه با پلتفرم هاي مدرن تلفن هاي همراه سازگاري بالايي داشته باشد.
بررسي هاي انجام شده بر روي آمار مربوط به دنياي ديجيتال نشان مي دهد كه آمار خريد و فروش تلفن هاي همراه هوشمند در دوره زماني بين سال هاي 2009 تا 2016 افزايش بسيار چشم گيري داشته است و ميزان فروش سالانه تلفن هاي همراه هوشمند در سال 2015 از مرز 1.3 ميليارد گذشته است. همچنين آمارها نشان مي دهد كه اكثر اين تلفن هاي هوشمند فروخته شده از سيستم عامل اندرويد استفاده مي نمايند. پيشگويي هاي افراد متخصص در مركز آمار و تحقيقات ابزارهاي ديجيتال حاكي از آن است كه فروش تلفن ها همراه در سال 2020 به 1.6 ميليار در سال خواهد رسيد و همچنان اكثر اين تلفن هاي همراه از سيستم عامل اندرويد استفاده خواهند نمود. اين بدان معني است كه سيستم عامل اندرويد هم در دنياي امروز و هم در چند سال آينده بر دنياي تلفن هاي همراه هوشمند حكومت خواهد كرد!

آمار ها و كاربرد آن ها

با توجه به اين آمار ها امروز مناسب ترين زمان براي طراحي يك اپليكيشن موبايل براي كسب و كار شماست. اگر شما مي خواهيد خودتان دست به كار شويد و اپليكيشن خود را ايجاد كنيد و يا قصد داريد كه يك نفر متخصص توليد اپليكيشن را استخدام نماييد ، امروز بهترين زمان براي اقدام به انجام اين كار مي باشد.
تنها چالش پيش روي شما ، انتخاب زبان برنامه نويسي خوب براي طراحي اپليكيشن موبايل مي باشد. اين سوال به همان اندازه مهم است كه طراحي سايتمناسب و با كيفيت در راه اندازي يك سايت اهميت دارد.

شما بايد بتوانيد به اين سوالات پاسخ دهيد:

1) از كجا بايد برنامه نويسي را شروع كنم؟
2) كدام زبان برنامه نويسي را بايد انتخاب كنم و اين دليل اين انتخاب چيست؟
3) چگونه بايد پروسه يادگيري و اجرا را مديريت كنم؟
4) هدف من از ايجاد اپليكيشن موبايل بايد چه چيزي باشد و چگونه بايد به آن هدف نائل گردم؟
اينها تنها چند نمونه از سوالات بنيادي است كه شما بايد پيش از آنكه به فكر طراحي يك اپليكيشن موبايل باشيد براي آنها پاسخ هايي بيابيد.
يكي از ساده ترين راه ها براي انتخاب زبان برنامه نويسي مناسب براي طراحي اپليكيشن ها انتخاب مشهورترين زبان برنامه نويسي موجود مي باشد. منظور از مشهور ترين زبان برنامه نويسي زباني است كه اكثر افراد به مجرد آنكه به برنامه نويسي براي تلفن هاي همراه فكر مي كنند، به سراغ آن مي روند. در ايران اكثر افرادي كه به طراحي اپليكيشن مشغول هستند و يا به تازگي مي خواهند به سراغ اين كار بروند از زبان برنامه نويسي جاوا استفاده مي نمايند. جاوا يكي از مشهورترين و كاربردي ترين زبان هاي برنامه نويسي در سراسر دنيا مي باشد.
در اين مقاله يك راهنماي كامل براي انتخاب زبان برنامه نويسي مناسب براي شما آورده شده است. پس از خواندن اين مطلب شما خواهيد دانست كه هر يك از زبان هاي برنامه نويسي براي اپليكيشن ها چه مزايا و چه معايبي دارند و خواهيد توانست با ديد بازتري به انتخاب زبان برنامه نويسي مناسب براي كار خود اقدام نماييد.

1) BuildFire.js :

14 زبان برنامه نويسي براي طراحي اپليكيشن هاي موبايل

 

اين زبان برنامه نويسي از يك SDK با نام SDK BuildFire و همچنين از جاوا اسكريپت استفاده مي نمايد تا براي كاربران اين امكان را فراهم كند كه با بهره گيري از امكانات و قابليت هاي بك اند BuildFire با سرعت و كيفيت بالايي اپليكيشن هاي موبايل مورد نظر خود را ايجاد نمايند.

با استفاده از BuildFire.js شما مي توانيد 70% از كارهايي كه در طراحي به صورت معمول براي طراحي اپليكيشن ها مورد نياز است را تنها با نصب چند پلاگين به صورت ساده انجام دهيد. در واقع مي توان گفت كه 70% از كار به صورت اتوماتيك انجام مي شود و شما تنها بايد بدانيد كه كارايي هاي مشخصي كه هر يك از مشتري ها از اپليكيشن خود انتظار دارد چيست و آنها را در يك طبقه بندي مشخص براي خود تعيين نماييد. پس از آنكه كارايي هاي مورد انتظار مشتري از اپليكيشن تعيين گرديد ديگر نيازي به انجام طراحي ها از ابتدا نمي باشد و شما تنها با استفاده از پلاگين ها مي توانيد بخش عمده اي از كارهاي اصلي را به انجام برسانيد.
اين بدان معني است كه كار شما بسيار ساده تر، سريع تر و بي دردسر تر خواهد بود و شما مي توانيد در زمان كوتاه تري اپليكيشن هاي بيشتري را توليد نماييد.
علاوه بر تمام آنچه كه گفته شد BuildFire.js داراي معماري بسيار انعطاف پذيري مي باشد كه به شما اين امكان را مي دهد كه از هر فريم ورك جاوا اسكريپت كه لازم باشد استفاده نماييد.
ويژگي هاي كليدي BuildFire.js :

 • يادگيري آسان و كاربري آسان و امكان استفاده از فريم ورك هايي كه شما با آن از پيش آشنا هستيد.
 • امكان توسعه بسيار بالا
 • كوتاه تر شدن زمان مورد نياز براي توسعه اپليكيشن

2) Python :

مي توان به جرات گفت كه مشهور ترين زبان برنامه نويسي براي طراحي اپليكيشن هاي موبايل در دنيا، زبان پايتون مي باشد. پايتون يك زبان برنامه نويسي سطح بالا است كه در توسعه وب، توسعه اپليكيشن ها، توليد GUI هاي دسكتاپ، توسعه نرم افزارهاي كاربردي و آناليز داده هاي عددي و علمي بسيار استفاده مي گردد.
پايتون يكي از زبان هاي برنامه نويسي است كه بسيار در دانشگاه ها تدريس مي شود و در چارت درسي بسياري از دانشگاه هاي بزرگ دنيا ديده مي شود. دليل شهرت و محبوبيت اين زبان برنامه نويسي كاربردي بودن آن است زيرا اين زبان براي طراحي نرم افزارها مناسب مي باشد.

14 زبان برنامه نويسي براي طراحي اپليكيشن هاي موبايل

فلسفه اصلي زبان برنامه نويسي پايتون را مي توان در موارد زير خلاصه نمود:

 • صريح بودن بهتر از غير صريح بودن است!
 • زيبايي بهتر از زشتي است!
 • سادگي بهتر از پيچيدگي است!
 • پيچيدگي بهتر از نامفهوم بودن است!
 • خوانايي يك فاكتور بسيار مهم است!

اين زبان علاوه بر آنكه ساده بوده و يادگيري آن راحت است، از خوانايي بسيار بالايي برخوردار مي باشد.
پايتون يك زبان برنامه نويسي قدرتمند و سطح بالا مي باشد. براي مثال اگر مي خواهيد به قدرت و كاربردي بودن اين زبان پي ببريد كافيست بدانيد كه Drobox با استفاده از زبان برنامه نويسي پايتون نوشته شده است. اگر با شنيدن نام دراپ باكس به اندازه كافي به قدرت اين زبان ايمان نياورديد خوب است به ليست زير توجه كنيد، در زير ليستي از وب سايت ها و برنامه هاي كاربردي توليد شده با استفاده از پايتون آورده شده است:

 • Calibre
 • OpenStack
 • Ubuntu Software Center
 • World of Tanks (I’m sure you have played it)
 • BitTorrent
 • Quora
 • Reddit
 • Spotify
 • Instagram
 • YouTube

اين ليست تنها تعداد محدودي از برنامه ها، اپليكيشن ها، وب سايت ها و نرم افزارهاي توليد شده با استفاده از پايتون را نام برده است و اگر بخواهيم تمامي آنها را نام ببريم بايد چند صد صفحه را با نام هاي برنامه ها و اپليكيشن هاي مختلف پر كنيم.
خب پس پايتون علاوه بر سادگي و كارامد بودن اين امكان را به شما مي دهد كه هر نوع اپليكيشن و نرم افزار و حتي وب سايتي را كه مي خواهيد با استفاده از آن توليد نماييد و علاوه بر اين يادگيري آن بسيار بسيار ساده است.
شما مي توانيد يادگيري آن را با استفاده از انجام يك سرچ كوچك در اينترنت آغاز كنيد. امتحان كنيد، كافيست عبارت خود آموز پايتون يا يادگيري گام به گام پايتون را در اينترنت سرچ كنيد تا مجموعه عظيمي از فايل هاي PDF و ويديوها براي شما نمايش داده شود كه شما با استفاده از آنها مي توانيد به سادگي يادگيري پايتون را آغاز نماييد.

3) Java :

مي توان به جرات گفت كه اغلب اپليكيشن هاي نوشته شده تا كنون با زبان جاوا نوشته شده اند و جاوا بيشترين استفاده را در توليد اپليكيشن ها دارد. آمارها نشان مي دهد كه جاوا در ميان كاربران از محبوبيت بسيار بالايي بر خوردار است و در ميان تمامي زبان هاي برنامه نويسي بيشترين سرچ را به خود اختصاص مي دهد. البته شايد بگوييد كه چون جاوا زبان قديمي تري است و بسياري زبان ها جديدتر هستند نمي توانند از لحاظ تعداد دفعات سرچ با جاوا رقابت كنند چون جاوا سال هاست كه سرچ شده است اما آنها چندين سال از جاوا عقب تر هستند اما اين مساله اشتباه است زيرا تعداد دفعات سرچ جاوا يه صورت سالانه نيز از ديگر زبان هاي برنامه نويسي بيشتر مي باشد. اين مساله نشان دهنده آن است كه افراد بسياري در دنيا از اين زبان برنامه نويسي استفاده مي كنند و تعداد افرادي كه علاقه مند به يادگيري جاوا هستند بسيار بيشتر از تعداد افرادي كه علاقه مند به ديگر زبان ها هستند مي باشد.
در نمودار درصدي محبوبيت زبان هاي برنامه نويسي و تعداد دفعات جستجوي نام زبان هاي برنامه نويسي در اينترنت، جاوا در جايگاه اول قرار دارد و 23% از كل تعداد جستجوهاي سالانه زبان هاي برنامه نويسي در اينترنت را تشكيل مي دهد. جالب است بدانيد كه پايتون با 13% در رتبه دوم نمودار تعداد دفعات جستجوي نام زبان برنامه نويسي در اينترنت قرار دارد و اختلاف فاحشي ميان درصد هاي رتبه اول و رتبه دوم وجود دارد كه نشان دهنده آن است كه جاوا با اختلاف بالايي نسبت به ديگر زبان ها از لحاظ محبوبيت در ميان كاربران جاي خود را باز كرده است.
جالب است بدانيد كه خود سيستم عامل اندرويد با استفاده از جاوا نوشته شده است و اين بدان معنا است كه شما اگر بتوانيد جاوا را بياموزيد خواهيد توانست اپليكيشن هاي كامل و جامعي براي سيستم عامل اندرويد بنويسيد. يعني شما پس از يادگيري جاوا قادر به نوشتن هر نوع اپليكيشني خواهيد بود و هيچ محدوديتي در اين زمينه براي شما وجود نخواهد داشت. پس مي توان گفت كه جاوا براي كساني كه مي خواهند كارهاي بسيار جدي و حرفه اي انجام دهند انتخاب خوبي مي باشد.
جاوا مناسب ترين زبان براي توسعه اپليكيشن هاي موبايل مي باشد زيرا برنامه هاي نوشته شده با استفاده از جاوا قابل اجرا بر روي تمام پلتفرم هاي موجود براي اندرويد مي باشند.
كاربرد هاي جاوا
جاوا تنها در توسعه اپليكيشن هاي تلفن همراه كاربرد ندارد بلكه كاربردهاي فراواني دارد كه در زير به چند نمونه از آنها اشاده شده است:

 • اپليكيشن هاي اندرويد
 • اپليكيشن هاي سرور
 • اپليكيشن هاي وب
 • فضاي جاسازي شده
 • تكنولوژي داده هاي بزرگ
 • اپليكيشن هاي علمي
 • وب سايت ها
 • بازي ها

برخي از اپليكيشن هاي بسيار مشهور توليد شده با استفاده از جاوا عبارتند از:

 • ThinkFree cloud office
 • NASA world wind
 • Blu-ray Disc Association
 • UltraMixer

اما هيچ يك از ديگر برنامه هاي نوشته شده با استفاده از جاوا به پاي سيستم علامل اندرويد نمي رسد و مي توان گفت كه عظيم ترين پروژه نوشته شده با استفاده از جاوا اندرويد مي باشد.
ويژگي هاي كليدي زبان برنامه نويسي جاوا:
1) شيء گرايي زبان
2) قابل اجرا بودن در تمامي پلتفرم ها
3) پشتيباني از API هايي تكميلي
4) يادگيري آسان و خوانا بودن
5) وجود هزاران كتابخانه كد باز مجزا در اينترنت براي بالا بردن قابليت هاي جاوا به صورت كاملا رايگان
6) امكان كسب مهارت بالا در آن و تبديل شدن به يك فرد حرفه اي در زمينه جاوا با صرف مدت زمان نه چندان زياد
7) وجود IDE هاي قدرتمند كه موجب ساده تر شدن فرايند كدنويسي با استفاده از زبان جاوا مي شود و موجب مي شود كه برنامه نويسي در جاوا بدون ارور انجام شود.

4) PHP :

واژه PHP برگرفته از عبارت Hypertext Preprocessor مي باشد و زبان PHP يك زبان برنامه نويسي سمت سرور و كدباز مي باشد. اين زبان توسط Zend Technologies در سال 1995 ايجاد شد و در ابتدا براي طراحي وب سايت مورد استفاده قرار مي گرفت و هدف از ايجاد آن نيز طراحي وب سايت ها با استفاده از آن بود. اما امروزه كاربردهاي اين زبان افزايش يافته است كه از جمله آنها مي توان به طراحي اپليكيشن هاي اندرويد اشاره نمود.
اين زبان علاوه بر اسكريپت نويسي سمت سرور براي اسكريپت نويسي در خط فرمان نيز استفاده مي گردد. با وجود آنكه PHP در ابتداي ظهور يك زبان برنامه نويسي كاربردي براي طراحي وب سايت هاي ديناميك بود اما امروزه اين زبان به حدي پيشرفت داشته است كه مي توان از آن براي توليد اپليكيشن هاي اندرويد واپليكيشن هاي iOS نيز استفاده نمود.
با استفاده از PHAP توسعه دهندگان مي توانند به سادگي اپليكيشن هاي اندرويد، اپليكيشن هاي iOS و اپليكيشن هاي ويندوز طراحي نمايند.
آمارها نشان مي دهند كه زبان PHP مشهورترين زبان برنامه نويسي است و افراد بسياري در سراسر دنيا با آن آشنايي دارند و حتي زبان جاوا در رتبه دوم بعد از زبان PHP از لحاظ شهرت قرار مي گيرد.

14 زبان برنامه نويسي براي طراحي اپليكيشن هاي موبايل
تصور كنيد كه اگر شما زبان PHP را بياموزيد با استفاده از آن قادر خواهيد بود كه وب سايت هاي ديناميك توليد كنيد، اپليكيشن هاي وب ايجاد كنيد و همچنين انواع مختلفي از اپليكيشن هاي موبايل را توليد نماييد. از لحاظ ميزان استفاده از زبان هاي برنامه نويسي آمارها نشان مي دهد كه زبان PHP بيشترين آمار استفاده از زبان هاي برنامه نويسي در سراسر دنيا را به خود اختصاص داده است و توسط 78.6% از برنامه نويسان در سراسر دنيا مورد استفاده قرار مي گيرد.
بسياري از وب سايت ها بزرگ در سراسر وب كه شما روزانه از آنها ديدن مي نماييد، توسط زبان برنامه نويسي PHP ايجاد شده اند. به عنوان نمونه وب سايت پرطرفدار و پر ترافيك فيس بوك را در نظر بگيريد، اين وب سايت با استفاده از PHP ايجاد شده است علاوه بر اين وب سايت هاي ديگري همچون ويكي پديا، ياهو، و بسياري ديگر از وب سايت هاي نام آشنا و بزرگ با استفاده از زبان برنامه نويسي قدرتمند PHP ايجاد شده اند.
مطمئنا با خواندن اين مطلب شك شما نسبت به زبان PHP برطرف شده است و شما به قدرت اين زبان اعتماد كرده ايد پس اگر به يادگيري PHP علاقه مند هستيد زمان را از دست ندهيد و سريعا اقدام كنيد . باور كنيد كه شايد كسي كه قرار است مشهور ترين وب سايت ها و اپليكيشن هاي توليد شده با استفاده از PHP در سال 2020 را طراحي نمايد شما باشيد.

زبان PHP علاوه بر توليد اپليكيشن كاربردهاي ديگري نيز دارد، كه از جمله اين كاربردها مي توان به موارد زير اشاده نمود:

 • طراحي سايت هاي تجارت الكترونيكي
 • توليد GUI ها
 • نوشتن كد ابزارهاي مديريت پروژه
 • توليد اپليكيشن هاي مناسب براي فيس بوك
 • پردازش تصاوير
 • طراحي اپليكيشن هاي موبايل
 • طراحي سيستم هاي مديريت محتوا مانند دروپال و ورد پرس
 • توليد وب سايت هاي ديناميك
 • توليد پلاگين ها يا افزونه هاي ورد پرس
 • طراحي و توليد PDF

ويژگي هاي كليدي زبان برنامه نويسي PHP

 • كد باز بودن
 • عدم وابستگي به پلتفرم
 • يادگيري آسان
 • شيء گرايي
 • كاربري هاي و استفاده هاي فراوان
 • سازگاري با سرور
 • امكان ادغام پايگاه هاي داده

5) Swift :

مي توان به جرات گفت كه اگر يك زبان برنامه نويسي وجود داشته باشد كه با استفاده از آن بتوان آينده برنامه نويسي را تغيير داد، آن زبان بدون شك Swift خواهد بود.
اين زبان توسط Apple Inc در سال 2014 و در ماه ژانويه براي برنامه نويسي iOS (و ساير سيستم هاي مرتبط با آن) و همچنين لينوكس ايجاد شد. اين زبان برنامه نويسي يك زبان اوليه براي توسعه اپليكيشن هاي iOS و OS X مي باشد.
زبان برنامه نويسي Swift از سرعت رشد و توسعه بالايي برخوردار مي باشد و برنامه نويسان آشنا به زبان برنامه نويسي Swift در ميان تمامي برنامه نويسان از فرصت هاي شغلي بهتري برخوردار مي باشند. خوب است بدانيد كه توسعه دهندگان آشنا به زبان برنامه نويسي Swift بيشترين در آمد را در ميان تمامي برنامه نويسان در سراسر دنيا دارند و همچنين كه در آمريكا برنامه نويسيان Swift جزو مشاغلي هستند كه بالاترين درآمد را در ميان تمامي مشاغل به خود اختصاص مي دهند.
اگر قصد يادگيري زبان برنامه نويسي Swift را داريد امروز بهترين زمان براي شما است كه دست به كار شويد.
گوگل قصد دارد زبان برنامه نويسي Swift را به جاي زبان جاوا به عنوان زبان برنامه نويسي سطح بالاي خود اعلام نمايد. اگر گوگل زبان سطح بالاي خود را به سوييفت تغيير بدهد مطمئنا هيچ زبان برنامه نويسي ديگري در دنيا نخواهد تنوانست با آن به رقابت بپردازد و بدون شك سوييفت به بهترين زبان برنامه نويسي در دنيا مبدل خواهد شد.
واژه سوييفت به معناي تجارت مي باشد و اين نام به خوبي بيان گر ويژگي هاي خارق العاده اين زبان در تجارت مي باشد. انتخاب اين نام براي زبان سوييفت بيان گر آن است كه طراحان اين زبان بدون شك مطمئن بوده اند كه با طراحي اين زبان تجارت هاي مرتبط با برنامه نويسي در دنيا به شدت متحول خواهند گرديد. پس اگر به فكر آن هستيد كه در دنياي تجارت براي خود جايي پيدا كنيد ، شما بايد به سراغ زبان برنامه نويسي سوييفت برويد.
اگر بخواهيد نمونه اي از كاربردهاي زبان سوييفت در ساخت اپليكيشن ها را بشناسيد من به شما اپليكيشن SlideShare كه براي iOS نوشته شده است را معرفي مي نمايم. اين اپليكيشن نمونه بارز يك كار خارق العاده با استفاده از برنامه نويسي سوييفت مي باشد.
البته امروزه سوييفت تنها براي iOS است اما از آنجايي كه سوييفت قابل استفاده بر روي لينوكس بوده و كد باز مي باشد مي توان نتيجه گرفت كه اين زبان برنامه نويسي قابل تطبيق با تمامي سيستم عامل ها خواهد بود. اين زبان هنوز براي بسياري از توسعه دهندگان زبان جديد و نا آشنايي محسوب مي شود و از آن رو مي توان گفت كه با روي آوردن تعداد بسياري از توسعه دهندگان به اين زبان مي توانيم شاهد پيشرفت اين زبان باشيم.
ويژگي هاي كليدي زبان برنامه نويسي سوييفت

 • يادگيري بسيار آسان بخصوص براي كساني كه با زبان برنامه نويسي C شيء گرا آشنايي كافي داشته باشند.
 • كد باز بودن
 • زبان برنامه نويسي سوييفت يك ورژن ساده سازي شده زبان C شي گرا مي باشد.
 • كد نويسي با استفاده از اين زبان بسيار ساده مي باشد.
 • در دست داشتن آينده كد نويسي براي iOS
 • نياز به كدهاي كمتري براي ايجاد يك برنامه مشابه نوشته شده با استفاده از ديگر زبان ها خواهد داشت.

6) #C :

سي شارپ ! اين زبان برنامه نويسي يك زبان چند الگويي مي باشد كه علاوه بر شي گرا بودن جز گرا نيز مي باشد. اين زبان برنامه نويسي كه توسط ماكرو سافت ايجاد شده است داراي اهداف عمومي مي باشد. منظور از اهداف عمومي داشتن اين است كه محدوده گسترده اي از برنامه هاي مختلف را مي توان با استفاده از C# ايجاد نمود. با استفاده از سي شارپ مي توان انواع مختلفي از برنامه ها از جمله اپليكيشن هاي سرور، بازي هايي براي دسكتاپ و موبايل، سرويس هاي وب و … را ايجاد نمود. اگر شما مي خواهيد يك اپليكيشن بازي توليد كنيد ، بهترين انتخابي كه شما مي توانيد داشته باشيد سي شارپ است زيرا اين زبان توسط Unity3D پشتيباني مي شود.
بيشتر افراد متخصص در زمينه سي شارپ معتقدند كه انتظارات بيشتري مي توان از زبان سي شارپ داشت اما مشكل آن است كه تعداد مشاغل موجود براي توسعه دهندگان سي شارپ در بازار كار به اندازه كافي نيست.
Xamarin يك پلتفرم است كه برخلاف تصورات توسعه دهندگان و متخصصان سي شارپ ويژگي هاي خارق العاده از خود نشان داده است . اين پلتفرم يك ابزار توليد اپليكيشن است كه براي افرادي كه در زمينه سي شارپ فعاليت مي كنند ايجاد شده است، در اين پلتفرم متخصصاني كه به زبان سي شارپ آشنا هستند مي توانند اپليكيشن هايي براي اندرويد و iOS توليد نمايند.
اما تنها كاربرد سي شارپ توليد اپليكيشن هاي موبايل نمي باشد و سي شارپ طيف گسترده از ديگر خدمات را به توسعه دهندگان ارائه مي دهد، سي شارپ به صورت گسترده در تجارت و توليد ابزارهاي سودمند تجاري، بازي ها، نرم افزارهاي بازرگاني و بسياري موارد ديگر كاربرد دارد.
سي شارپ پتانسيل بالايي براي انجام امور و طراحي برنامه هاي مختلف دارد. اگر بدانيد كه ويژوال استديو، اتوكد، آفيس 365، و همچنين Share Point تنها تعداد محدودي از نرم افزارهاي توليد شده با استفاده از سي شارپ مي باشند مطمئنا نظر شما نسبت به سي شارپ مثبت خواهد بود. سي شارپ به صورت معمول در توليد نرم افزارهاي بزرگي كه استفاده هاي بسيار گسترده دارند بكار گرفته مي شود.

14 زبان برنامه نويسي براي طراحي اپليكيشن هاي موبايل
براي آنكه متوجه شويد كه توليد يك اپليكيشن موبايل با استفاده از C# تا چه حد مي تواند كار جالب و ساده اي باشد كافيست كه به Xamarin سري بزنيد و ببينيد، برخي از برنامه نويساني كه از Xamarin استفاده كرده اند معتقدند اپليكيشني كه توليد آن با استفاده از ديگر زبان هاي برنامه نويسي بيش از يك هفته زمان مي برد را مي توان در Xamarin در مدت يك روز ايجاد كرد.
پس اگر مي خواهيد كه يك اپليكيشن ايجاد كنيد مطمئن باشيد كه شما مي توانيد در مدت كوتاهي اولين اپليكيشن خود را با استفاده از C# توليد كنيد.
ويژگي هاي كليدي زبان برنامه نويسي C#

 • سادگي زبان و سهولت استفاده از آن
 • مناسب براي توليد ابزارهاي بزرگ و پركاربرد و اپليكيشن هاي وب
 • قابل توسعه بودن
 • دسترسي به فريم ورك .NET

7) Objective-C :

زبان برنامه نويسي آبجكتيو-سي يك زبان برنامه نويسي شيء گرا است كه تك منظوره نبوده و براي كاربرد هاي گسترده اي توليد شده است. اين زبان از زبان برنامه نويسي سي و با اضافه كردن مفاهيم مربوط به ارسال پيام از اسمال تاك به زبان سي ايجاد شده است. آبجكتيو سي پيش از روي كار آمدن زبان برنامه نويسي سوييفت هسته اصلي توليد نرم افزارهاي مناسب براي APPLE ، iOS و OS X بود و پس از آنكه سوييفت ابداع شد جاي آن را در زمينه برنامه سازي براي APPLE و iOS گرفت، البته اگر نگاهي به وب سايت Stack Owerflow بياندازيد از كامنت ها متوجه خواهيد شد كه اغلب برنامه نويس ها هنوز هم ترجيح مي دهند با آبجكتيو سي كار كنند و به سمت سوييفت نرفته اند. آمارها در Github نيز نشان مي دهد كه برنامه نويسان همچنان ترجيح مي دهند پروژه هاي خود را در آبجكتيو سي ايجاد كنند.
اين آمار نشان دهنده آن است كه قرار نيست در چند سال آينده تغييرات سريعي رخ دهد و يا به عبارتي زبان آبجكتيو سي قرار نيست كه در آينده نزديك صحنه رقابت را ترك نمايند و هم چنان با قدرت در موضع خود باقي مانده است. اين امر دو دليل عمده دارد: اول آنكه سرمايه گذاري هاي بسياري بر روي زبان آبجكتيو سي در زمينه توليد اپليكيشن ها شده است و دوم آنكه فريم ورك اپليكيشن ها حتي بعد از آنكه سوييفت بتواند جاي خود را در اين عرصه باز كند همچنان به آبجكتيو سي وابسته خواهد بود.
بنابراين يادگيري زبان آبجكتيو سي و ايجاد يك اپليكيشن موبايل در آن مي تواند همچنان ارزش وقت گذاشتن داشته باشد. دقت داشته باشيد كه اين زبان بسيار قدرتمند است و شما مي توانيد به سادگي هر نوع اپليكيشني را در آن ايجاد نماييد و اين كار براي كساني كه با اين زبان آشنايي متوسطي داشته باشند كار چندان مشكلي نخواهد بود و مي توان گفت كه به مراتب بسيار ساده تر از ايجاد اپليكيشن در بسياري زبان هاي ديگر مي باشد.
ويژگي هاي كليدي زبان برنامه نويسي آبجكتيو سي

 • ساده بودن استفاده از آن
 • امكان استفاده از C++ و در حين استفاده از آبجكتيو سي
 • استفاده از زمان اجراي ديناميك يا Dynamic Run Time
 • پشتيباني از تايپينگ ديناميك Dynamic Typing

8) ++C :

سي پلاس پلاس يك زبان برنامه نويسي شي گرا است كه تك بعدي نبوده و براي كاربرد هاي متنوعي مي تواند مورد استفاده قرار گيرد. زبان برنامه نويسي سي پلاس پلاس سينتكس هاي خود را از زبان سي به ارث برده است و مي توان گفت كه اين زبان از زبان سي منشا گرفته است. اين بدان معني است كه اگر شما زبان سي را آموخته باشيد يادگيري سي پلاس پلاس براي شما كار مشكلي نخواهد بود. اين دو زبان تا حدود بسيار زيادي مشابه يكديگر هستند ولي مي توان گفت كه زبان سي پلاس پلاس اندكي پيچيده تر و همچنين جامع تر از زبان سي مي باشد.
همواره تقاضاي بسياري در بازار كار براي توسعه دهندگان زبان برنامه نويسي سي پلاس پلاس بوده است و اين نشان دهنده آن است كه زبان سي پلاس پلاس تنها براي ايجاد اپليكيشن هاي اندرويد به كار گرفته نمي شود بلكه كاربردهاي بسياري دارد و موارد بسياري وجود دارد كه اين زبان مي تواند براي انجام آنها مورد استفاده قرار گيرد. مي توان به جرات گفت زبان سي پلاس پلاس از جمله زبان هايي است كه تمام طيف گسترده كارهايي كه با استفاده از برنامه نويسي انجام مي شوند را شامل مي شود. يعني تقريبا در هر كجايي كه از هر زبان برنامه نويسي استفاده مي شود، زبان سي پلاس پلاس مي تواند جايگزين آن گردد. البته نبايد فراموش شود كه برخي از اين كاربرد ها جزو كاربري هاي اصلي اين زبان هستند و برخي ديگر جزو كاربري هايي محسوب مي شوند كه علي رقم آنكه سي پلاس پلاس مي تواند آن را انجام دهد اما شايد گزينه هاي بهتري نيز براي انجام آن كار ها وجود داشته باشد.
اگر بخواهيم از ديد طراحي اپليكيشن هاي موبايل به سي پلاس پلاس نگاه كنيم بايد بگويم كه اين زبان برنامه نويسي عملكرد فوق العاده اي در طراحي اپليكيشن ها دارد زيرا زبان سي پلاس پلاس به دليل داشتن محيط بسيار قدرتمند و امكان ديباگينگ يكپارچه قادر به ايجاد اپليكيشن هاي موبايل كراس پلتفرم مي باشد. از سي پلاس پلاس مي توان براي ايجاد اپليكيشن هاي اندرويد، ويندوز و iOS استفاده نمود.
يادگيري زبان برنامه نويسي سي پلاس پلاس به شما اين امكان را مي دهد كه بتوانيد علاوه بر اپليكيشن هاي موبايل، بازي هاي مختلف رايانه اي و ابزارهاي تجاري و نرم افزارهاي بازرگاني ايجاد نماييد.
برخي كاربردهاي زبان برنامه نويسي سي پلاس پلاس عبارتند از:

 • طراحي سيستم عامل ها
 • طراحي زبان هاي برنامه نويسي جديد
 • توليد نرم افزارهاي مناسب براي طراحي و كارهاي گرافيكي
 • توليد بازي هاي رايانه اي
 • طراحي انواع مختلف اپليكيشن ها
 • طراحي مرورگرهاي وب
 • طراحي كامپايلر هاي مناسب براي انواع زبان هاي برنامه نويسي
 • طراحي اپليكيشن هاي پزشكي، محاسباتي و مهندسي
 • طراحي ابزارهاي تجاري و بازرگاني
 • طراحي پلتفرم هاي محاسباتي

ويژگي هاي كليدي زبان برنامه نويسي سي پلاس پلاس

 • ساده و موثر بودن
 • شيء گرا بودن
 • دارا بودن كتابخانه وسيع
 • قابل حمل بودن يا پرتابل بودن
 • دارا بودن سرعت باور نكردني

9) JavaScript :

جاوا اسكريپت يك زبان برنامه نويسي سطح بالا مي باشد كه داراي قابليت چندالگويي بودن است. اين زبان هم شيء گرا بوده و هم امكان برنامه نويسي فانكشنال را براي كاربران فراهم مي نمايد. اگر بخواهيم زبان هاي برنامه نويسي موجود در دنيا را از لحاظ ميزان فرصت هاي شغلي موجود براي آنها مقايسه نماييم، در اين مقايسه جاوا اسكريپت پس از SQL و جاوا در رتبه سوم قرار مي گيرد.
جاوا اسكريپت به صورت عمومي براي طراحي اپليكيشن ها ايجاد نشده است و معمولا بر روي مرورگر هاي وب اجرا مي گردد وكار آن طراحي و كنترل صفحات وب مي باشد. طراحي اپليكيشن هاي موبايل نيز با استفاده از جاوا اسكريپت امكان پذير است اما بايد براي ايجاد اپليكيشن هاي موبايل با استفاده از جاوا اسكريپت از CSS، HTML و AJAX نيز استفاده نمود.
پلتفرم هاي مختلفي وجود دارد كه در آنها مي توان با استفاده از زبان برنامه نويسي جاوا اسكريپت يك اپليكيشن موبايل ايجاد نمود كه از جمله آنها مي توان PhoneGap، jQuery Mobile و Lonic را نام برد.
طراحي اپليكيشن به زبان جاوا اسكريپت يك مزيت عمده دارد و آن هم اين است كه زماني كه شما يك اپليكيشن را با استفاده از جاوا اسكريپت توليد مي نماييد نياز به كد نويسي مجزا براي توليد آن اپليكيشن براي اندرويد، ويندوز و iOS نمي باشد و تنها كافيست يك بار كد آن را بنويسيد تا بتوانيد ان را در تمامي پلتفرم ها اجرا نماييد.
ويژگي هاي كليدي زبان برنامه نويسي جاوا اسكريپت:

 • اين زبان يكي از ساده ترين زبان هاي برنامه نويسي مي باشد كه شما مي توانيد آن را در چند روز به سادگي بياموزيد.
 • سريع و موثر بودن.
 • اين زبان در سمت سرويس گيرنده اجرا مي شود و اين بدان معني است كه به دليل استفاده نكردن از سرور پهناي باند بهينه تر استفاده مي كند يا به عبارتي پهناي باند را ذخيره مي كند.
 • براي طراحي سايت هاي ديناميك مورد استفاده قرار مي گيرد.

10) HTML5 :

همان طور كه از نام زبان برنامه نويسي HTML5 مشخص است اين زبان پنجمين نسخه از زبان برنامه نويسي HTML مي باشد. HTML مخفف عبارت HyperText Markup Language مي باشد، زبان HTML براي ارائه مطالب در اينترنت مورد استفاده قرار مي گيرد.
HTML5 ضرورتا يك زبان برنامه نويسي براي طراحي اپليكيشن هاي موبايل نمي باشد و اگر شما بخواهيد با استفاده از HTML5 يك اپليكيشن ايجاد كنيد بايد در كنار آن از زبان هاي برنامه نويسي ديگري همچون جاوا اسكريپت نيز استفاده نماييد.
شما مي توانيد با استفاده از HTML5 اپليكيشن هايي براي اندرويد، ويندوز و iOS ايجاد كنيد، تنها چيزي كه براي انجام اين كار به آن نياز خواهيد داشت استفاده از يك فريم ورك قدرتمند مانند PhoneGap مي باشد.
شما مي توانيد يك اپليكيشن موبايل را در HTML5 با كمك جاوا اسكريپت و CSS ايجاد كنيد. همچنين اين زبان را به صورت تركيبي با API ها مي توان استفاده كرد. در هر صورت اپليكيشن هاي توليد شده با استفاده از HTML5 ريسپانسيو مي باشند و بر روي تمامي دستگاه ها قابل اجرا هستند.
اين بدان معني است كه شما فقط يك بار كد مي نويسيد و سپس مي توانيد كد نوشته شده را بر روي تمامي دستگاه ها اجرا نماييد.
شايد بتوان گفت صدها اپليكيشن وب وجود دارند كه شما روزانه از آنها استفاده مي نماييد و آنها با استفاده از HTML5 ايجاد شده اند. شايد براي شما جالب باشد كه بدانيد Google Docs و Google Drive با استفاده از HTML5 طراحي شده اند.
خب شايد بپرسيد وقتي كه زبان هاي برنامه نويسي غني بسيار زيادي وجود دارد كه مي توان براي طراحي يك اپليكيشن موبايل از آنها استفاده نمود چرا بايد از HTML5 براي طراحي اپليكيشن ها استفاده نمود؟

در زير دلايل اين مساله ذكر شده اند :

 • HTML5 از جانب مرورگر هاي موبايل و مرورگر هاي دسكتاپ به صورت كامل پذيرفته شده مي باشد.
 • اين زبان داراي امكان پشتيباني متقابل مرورگرها مي باشد.
 • امكان كدنويسي ساده و تميز در آن.
 • داراي امكان پشتيباني كامل از ويديوها و فايل هاي صوتي
 • به دليل داشتن امكان پشتيباني متقابل مرورگرها و ريسپانسيو بودن آن، كدهاي نوشته شده در آن بر روي تمامي دستگاه ها قابل اجرا مي باشد.

خب پس با ديدن اين قابليت هاي زبان برنامه نويسي HTML5 شايد زمان آن رسيده باشد كه به صورت جدي تر به يادگيري HTML5 فكر كنيد.
ويژگي هاي كليدي زبان برنامه نويسي HTML5 :

 • امكان يادگيري آسان
 • امكان پشتباني از موبايل
 • داراي امكان طراحي ريسپانسيو و پشتيباني از تمامي دستگاه ها
 • داراي ويژگي درگ اند دراپ

11) Ruby :

روبي يك زبان برنامه نويسي شيء گرا است كه تك بعدي نبوده و داراي كاربري هاي عمومي مي باشد. اين زبان در سال 1990 توسط Yukihiro Matz Matsumoto ابداع شد و از الگوهاي چندگانه پشتيباني مي نمايد.
فرصت هاي شغلي موجود براي توسعه دهندگان زبان روبي 5 برابر بيشتر از توسعه دهندگان پايتون مي باشد و ميانگين حقوق دريافتي توسعه دهندگان روبي براي هر پروژه 77 هزار دلار مي باشد. البته برخي از آنها براي هر پروژه چيزي در حدود دو برابر مبلغ ذكر شده نيز دريافت مي نمايند.
آناليز آمارهاي مراكز آمار معتبر در آمريكا نشان داده است روبي از لحاظ تعداد پروژه هاي انجام شده در رتبه دوم در ميان زبان هاي برنامه نويسي قرار دارد و جاوا رتبه اول را به خود اختصاص مي دهد.
شما بدون استفاده از فريم ورك هايي مثل RubyMotion و Rhodes قادر به توليد هيچ اپليكيشني با استفاده از روبي نخواهيد بود. با استفاده از هر يك از فريم ورك هاي نام برده شما قادر خواهيد بود اپليكيشن هايي را براي اندرويد، iOS، ويندوز و XO S ايجاد نماييد.
اگر تنها يك زبان وجود داشته باشد كه بتوان گفت آسان ترين زبان برنامه نويسي موجود در دنيا است ، آن زبان بدون شك روبي خواهد بود. شما مي توانيد با استفاده از روبي در 10 دقيقه يك اپليكيشن ايجاد نماييد. اين زبان هم در يادگيري و هم در استفاده زباني بسيار ساده مي باشد.
برخي از وب سايت هاي بسيار بزرگ و بسيار مشهور دنيا با استفاده از روبي كد نويسي
ادامه مطلب

امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۵:۰۹ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

اگر شما يك مدير بازاريابي يا يك صاحب كسب و كار آنلاين هستيد، ممكن است با همه شركت هايي كه خدمات سئو سايت را ارائه مي دهند آشنا باشيد.

خدمات آن ها معمولا از قرار زير است:

 • 5 كليد واژه
 • 1000 دايركتوري
 • سئو داخلي و سئو خارجي سايت
 • ايندكس سريع در گوگل

فقط با هزينه 300 دلار در ماه

به نظر شما، درست است؟ چرا حداقل نبايد پيشنهاد يك ماهه را امتحان كنيد؟

شما ممكن است فكر كنيد كه تنها چيزي كه مي توانيد با دريافت اين خدمات از دست بدهيد، پولي است كه به آنها مي دهيد. اما حقيقت اين است كه شما چيز هاي خيلي بيشتري را از دست خواهيد داد. قبل از ثبت نام براي دريافت بسته هاي ارزان وسوسه انگيز سئو، شما بايد مشكلات احتمالي را نيز در نظر بگيريد.

خريد بسته سئو 

تله اي به نام سئو ارزان قيمت سايت

شركت هايي كه اين مدل بسته هاي ارزان قيمت را پيشنهاد مي هند در حقيقت تلاش مي كنند تا با تحريك ميل مشتري به راه حل هاي سريع، تمايل  آن ها به رشد طولاني مدت را از بين ببرند. جذابيت هاي بسته هاي ارزان قيمت سئو براي بسياري از مديران بازاريابي و صاحبان كسب و كار هاي اينترنتي وسوسه آور است. بسته هاي سئو اغلب كسب نتايج شگفت انگيز مانند رتبه بندي صفحه اول در گوگل را تضمين مي كنند. عاليه. اما هيچ كس نمي تواند اين را تضمين كند (هيچ كس). پس اين يك تله است!؟

چرا شركت هاي به ظاهر معتبر اين رويه را در پيش مي گيرند؟ دليل آن اين است كه مردم نتايج را سريع مي خواهند و هشدار ها و عواقب منفي آن را ناديده مي گيرند. اما حقيقت اين است كه اين بسته هاي سئو مي توانند به فروش آنلاين شما خاتمه دهند.

افراد بدون تجربه تكنيك هاي مشابهي را روي سايت شما اعمال مي نمايند كه قبلا نيز آن ها را روي سايت هاي ديگر نيز اعمال كرده اند. شما با استفاده از بسته هاي سئو ارزان قيمت توجه زيادي از سمت مشتريان به دست خواهيد آورد. سناريوي زير را در ذهنتان تصور كنيد:

مشتري A يك بسته سئو ارزان را از شركت ACME خريداري مي كند. شركت ACME كليدواژه ها را براساس طرز كار مشتري A پيش مي برد و شروع به ساخت لينك ها با استفاده از عبارات لنگر مي كند. عنوان ها و محتوا بدنه سايت تغيير يافته است تا منعكس كننده كلمات كليدي جديد باشد. برچسب هاي Alt تغيير كرده و صفحات محصول اصلاح مي شوند. ACME، مشتري را مطلع مي كند كه اين تغييرات زمان مي برد. مشتري A منتظر است
در همين حال، مشتري B هم سفارش بسته هاي بهينه سازي موتور جستجو را مي دهد. درست همين تكنك هاي براي مشتري B به كار گرفته مي شوند. همان كلمات كليدي و تكنيك ها براي كسب و كار مشتري جديد C نيز استفاده مي شود.
همين روال تكرار خواهد شد. اين تنها راه كسب و كار فروش بسته هاي ارزان سئو مي باشد.

چرا بسته هاي SEO كار نمي كنند

تكنيك هاي معمولي كه توسط آژانس هاي ارزان قيمت استفاده مي شوند، عبارتند از:

 • ساخت پيوند هاي اسپم و ايجاد پيوندها از وبسايت هاي نامرتبط
 • شبكه هاي خصوصي وبلاگ (PBN) - خريد و پيوند از سرورهايي كه به عنوان پر قدرت براي گوگل ظاهر مي شوند اما در واقع تنها براي اهداف سئو ساخته شده است.
 • پر كردن هر صفحه وب سايت با تعداد زيادي از كلمات كليدي مورد نظر شما.

بعضي از اين تكنيك ها در برخي موارد ممكن است امروزه كار مي كنند. اما گوگل در نهايت خواهد فهميد. رتبه بندي شما ممكن است در ابتدا افزايش يابد، اما آنها در آنجا نخواهند ماند. گوگل در كشف و مجازات تكنيك هاي سئو سياه بسيار باهوش است.

اگر شركت سئو و بهينه سازي وب سايت شما اهداف، نقاط قوت و نقاط ضعف كسب و كار شما را ناديده بگيرد، آنها نمي توانند يك استراتژي كليدي سئو را ايجاد كنند. سئو فقط كلمات كليدي و پيوندها نيست. برندينگ، آگاهي از نيت كاربران و قدرت سايت از عوامل بزرگ سئو سايت در سال 2017 است.

در سال 2017 استراتژي هاي سئو كه در سال 2007 كار مي كردند، نه تنها منسوخ شده بلكه خطرناك هم هستند. امروزه شركت هاي بازاريابي موتور هاي جستجو حرفه اي رابطه مشتريان خود با گوگل را درك مي كنند. مردم به دنبال پاسخ هستند. آنها مي خواهند محتواي كافي را داشته باشند. آنها مي خواهند مطلع شوند و آنها مي خواهند گوگل براي حل مشكل آن ها راه حلي قطعي ارائه دهد. يك شركت سئو در سال 2017 بايد نيازهاي مشتريان شما را درك كند.

بازاريابي محتوا بخش مهمي از هر استراتژي بازاريابي آنلاين است. پست هاي وبلاگ و مقالات ارزشمند تاثير زيادي در رتبه بندي سايت شما دارند. آنها همچنين نياز به نوشتن نويسندگان درست كار را دارند. به همين جهت نبايد از محتوا كپي شده استفاده كرد و يا حداقل بايد منبع آن را ذكر كرد. كار گوگل اين است كه نتايج با كيفيت بالا را براي جستجوگران فرآهم كند. به همين جهت محتوا هاي ارزان كه فقط براي هدف گذاري كلمات كليدي نوشته شده است را رتبه بندي نخواهد كرد.

از انجام چه كار هايي بايد دوري كنيم؟

از همكاري با شركت هاي سئو ارزان قيمتي كه خدمات و گزارشات تجزيه و تحليل عمومي دارند خودداري كنيد. زيرا تجزيه و تحليل يك سايت ورزشي با يك سايت آموزشي متفاوت خواهد بود. همچنين شركت هايي كه تضمين رتبه بندي وب سايت شما در طول چند روز يا مدت كوتاهي مي دهند قابل اعتماد نيستند. در گذشته، اين ادعاها واقعا شدني بود. با اين حال، الگوريتم گوگل در حال حاضر بسيار دقيق هستند.

در زير ليستي از ادعاهاي شركت هاي نامعتبر را قرار داده ايم:

 • ارتباط با تيم پشتيباني موتور هاي جستجو گوگل
 • رتبه بندي چند روزه سايت شما در صفحه اول گوگل
 • ثبت چندگانه سايت شما در موتور هاي جستجو

شركت هايي كه شامل موارد زير مي شوند:

 • ميزباني سايت شما در سرور هاي خودشان
 • حفظ مالكيت محتواي توليد شده براي وب سايت شما.

به دنبال يك شركت سئو و بهينه سازيي باشيد كه وقت خود را براي درك نيازهاي خاص كسب و كار شما صرف مي كند. شركتي را پيدا كنيد كه بتواند نتايج را بر اساس صنعت و كسب و كار شما در موتور هاي جستجو برجسته كند.

سئو وب سايت 

برگرفته از searchtides

منبع: سئو ارزان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۹:۲۹ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 7589
چت باکس
امکانات وب